عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب: زنده‌کردن اختلافات تاریخی توطئه ی جدید دشمنان علیه جهان اسلام

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیعضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص گسترش نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به گروه‌های تندرو تکفیری هشدار داد

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیعضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص گسترش نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به گروه‌های تندرو تکفیری هشدار داد.
به گزارش اوای امین از سنندج، حجت‌الاسلام عبدلکریم بی آزار شیرازی در مراسم ویژه ی عید مبعث و معراج رسول خاتم(ص) در مسجد جامع سنندج اظهار کرد: پیامبر(ص) عامل اصلی وحدت در بین همه ی مسلمانان بوده و سیره و شخصیت والای ایشان برای همه ی ما الگویی همیشگی است.
وی افزود: ایجاد صلح و آشتی در بین قبایل مختلف دوران جاهلیت و سفارش همه صحابه به برادری و دوستی از جمله ویژگی‌های شخصیتی رسول‌الله(ص) بود که با تأسی از این مهم می‌توان عزت و اقتدار امت اسلامی را گسترش داد.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: یهود و نصارا و استعمارگران همواره کوشیده‌اند که با زنده‌کردن اختلافات تاریخی در بین اقوام و مذاهب اسلامی زمینه را برای تفرقه‌افکنی و نفوذ خویش در جامعه اسلامی فراهم کنند.
حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی افزود: متأسفانه هم‌اکنون یک سری شبکه ماهواره‌ای در لندن و با حمایت دشمنان اسلام اعم از یهود و نصارا و استعمارگران به تریبونی برای گروه‌های تکفیری و تندرو تبدیل شده و با زنده‌کردن اختلافات تاریخی بین اقوام و مذاهب اسلامی سعی بر ایجاد تفرقه و تحقق اهداف شوم خویش دارند.
وی اظهار داشت: آن‌ها از کاه کوه می‌سازند و به پرورش کینه‌ها و ترویج افکار الحادی و تکفیری روی می‌آورند و در این مسیر نیز در بین افکار شیعه‌ها به سنی‌هراسی پرداخته و در بین افکار سنی‌ها به شیعه‌هراسی می‌پردازند.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: باید با هوشیاری و بصیرت به پررنگ‌کردن آموزه‌های اسلامی و مبانی وحدت‌بخش بپردازیم و از پررنگ‌کردن فرقه‌ها پرهیز نماییم.
حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی خاطرنشان کرد: در گذشته مسلمانان با مطالعه دقیق در مباحث دینی و عقیدتی به تعمیم این مباحث در امور دیگر حتی معماری مساجد و دیگر اماکن می‌پرداختند اما متأسفانه هم‌اکنون فقط به شنیده‌ها اکتفا می‌شود و بسیاری از جوانان مسلمان از ساده‌ترین احکام اسلامی نیز آگاهی ندارند.
وی بر گسترش برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دینی در مناسبت‌های دینی به ویژه مبعث و معراج رسول‌الله(ص) تأکید کرد و افزود: آشنایی با محتوی آیات قرآنی و احکام نماز مسیر تعالی روزافزون را برای همه مسلمانان فراهم می‌کند.
 

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *