عضو شورای میهنی کردهای سوریه: زبان کردی در آینده سوریه باید دومین زبان رسمی باشد

سرویس سوریه- یک عضو رهبری شورای میهنی کردهای سوریه ENKS تاکید کرد که به گروههای مخالف سوری اعلام کرده ایم که زبان کردی باید دومین زبان رسمی کشور سوریه باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان 24، عبدالحکیم بشار، عضو رهبری شورای میهنی کردهای سوریه در اظهاراتی عنوان کرد: مسئله کردها یک مسئله ملی سوریه است. زبان کردی در آینده سوریه باید دومین زبان رسمی این کشور باشد. دیدارهایمان با نمایندگان گروه های مخالف سوریه در خصوص حقوق اساسی کردهای سوریه، شناسایی هویت کردهای این کشور، از میان برداشتن پروژه های شوونیستی و مسائل مربوط به زبان کردی را انجام داده و با آنان در این خصوص مذاکراتی داشتیم.
وی در ادامه اظهارات خود تا تاکید بر این که با نمایندگان گروه های مخالف نیز در برخی زمینه ها به توافقاتی دست یافته ایم، افزود: برخی مسائل نیز وجود دارد که هنوز توافقی بر سر آنان صورت نگرفته است. مسائلی از جمله این که “سوریه بخشی از دولت های عربی است” و یا این که “در سوریه فرهنگ عرب و اسلام حاکم است”. برای حل و فصل این نوع دیدگاه ها کمیته ای تشکیل شده است. در سوریه اقلیت های دینی و هویت های مختلفی وجود دارد. سوریه بخشی از دولت های عربی نیست. موضوعی که در مذاکرات ریاض نیز نسبت به آن اعتراض داشتیم همین مسئله بود.
 
کد خبرنگار: 30102

 
کد مطلب: 126465  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱/۷  |  ساعت: ۰ : ۵۵

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *