عضو همپیمانی کردستانی: بغداد نمی تواند درخواست جدایی اقلیم کردستان را رد کند

عضو همپیمانی کردستانی گفت: بغداد نمی تواند درخواست دولت اقلیم کردستان برای جدایی از عراق را رد کند؛ چرا که خودش به قانون اساسی عراق پایبند نیست

عضو همپیمانی کردستانی گفت: بغداد نمی تواند درخواست دولت اقلیم کردستان برای جدایی از عراق را رد کند؛ چرا که خودش به قانون اساسی عراق پایبند نیست.
حمید بافی در گفتگو با شبکه تلویزیونی «الاتجاه» عراق افزود: اوضاع عراق پس از تهاجم گروه داعش به برخی از استان ها و مناطق همجوار اقلیم کردستان، تغییر کرده است و اربیل باید به اقداماتی متناسب با این تغییرات دست بزند.
بافی گفت: مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان با توجه به تحولات اخیر به پارلمان اقلیم رفته و بررسی موضوع تعیین سرنوشت کردها را با برگزاری همه پرسی خواستار شده و همه را به احترام گذاشتن به نتایج این همه پرسی فراخوانده است.
وی افزود: دولت مرکزی نمی تواند درخواست دولت اقلیم کردستان برای جدایی از عراق و اعلام استقلال آن را رد کند؛ چرا که خودش به قانون اساسی پایبند نیست.
درهمین حال علی العلاق یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون در گفتگو با شبکه تلویزیونی «الاتجاه» گفت: دولت اقلیم کردستان حق برگزاری همه پرسی و اعلام استقلال را ندارد و تنها دولت فدرال مسئول برگزاری این همه پرسی است.
 
 
کد مطلب: 65796  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱۳  |  ساعت: ۱۲ : ۲۸

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *