عضو هیأت علمای الازهر: داعش به اهل سنت لطمه زد و به اسلام اهانت کرد  

مشاور شیخ الازهر مصر با بیان اینکه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نماینده اهل سنت نیستند، تاکید کرد داعش لطمه بزرگی به اهل سنت زد و به اسلام بی‌نهایت اهانت کرد و اسلام را دین لهو و لعب و قتل و کشتار به دیگران معرفی کرد.
 

 «محمود مهنا»، عضو هیأت علمای الازهر و مشاور شیخ الازهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه نماینده اهل سنت نیستند، چون آیین و مذهب اهل سنت بر محرمات خدا و افراد بی‌پناه و مسلمانان تعدی و تجاوز نمی‌کنند، در حالی‌که داعش ریختن خون مسلمانان و غیر مسلمانان را مباح و مجاز می‌داند.
وی در ادامه افزود: داعش لطمه بزرگی به اهل سنت زد و به اسلام بی‌نهایت اهانت کرد و اسلام را دین لهو و لعب و قتل و کشتار به دیگران معرفی کرد، چون هیچ مسلمانی مسلمان دیگر را نمی‌کشد و زمانی به جنگ غیر مسلمان می‌رود که طرف مقابل آغازگر جنگ باشد.
مهنا خاطر نشان کرد: داعش اسلام را به نحوی به جهانیان معرفی کرده که هم اکنون همه اسلام را به دین جنگ‌ها و تعدی‌ها و تجاوزها شناخته‌اند، دینی که در آن مسلمانان یکدیگر را می‌کشند.
مشاور شیخ الازهر تاکید کرد که تمام اینها ساخته و پرداخته غرب از جمله آمریکا و فرانسه و برخی از طرف‌های منطقه‌ای برای برافروختن آتش جنگ در منطقه و ایجاد هرج و مرج در آن است و مصر یکی از اهداف آنهاست.
مهنا افزود: اسلام از ما هیچ‌گاه نخواسته در عصر و دوره‌ای که مهمترین ویژگی آن ریختن خونهاست، خلافت اسلامی به پا کنیم و در این خصوص ما ریختن خون شیعیان توسط داعش را محکوم می‌کنیم.
 

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *