خانه / اجتماعی / عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی سنندج: مشکل مالیاتی علت تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی درکردستان است

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی سنندج: مشکل مالیاتی علت تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی درکردستان است

سنندج- یکی از اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد: مشکل مالیاتی را علت مهم تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در استان طی چند سال اخیر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ صداقت شامگاه سه شنبه در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با نماینده ولی فقیه در استان کردستان، مشکلات مالیاتی را دغدغه اصلی فعالان اقتصادی استان خواند و گفت: رکود اقتصادی که طی چهار سال گذشته برکشورما حاکم شد موجب بروز مشکلات بسیاری برای فعالان اقتصادی شد.
وی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا، دولت در مواجه با چنین وضعیتی فعالان اقتصادی را تا سه سال از پرداخت مالیات معاف می کند این در حالی است که در کشور ما نه تنها چنین اقدامات حمایتی انجام نشد بلکه میزان مالیات  هم افزایش پیدا کرد.
وی بیان کرد: با توجه به عقب ماندگی ها و وضعیت کمتر توسعه یافتگی استان از مسئولین تقاضا داریم نگاه ویژه ای در جریان مسائل مالیاتی به استان کردستان داشته باشند.
این عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی سنندج ادامه داد: متاسفانه بسیاری از واحدهای فعال استان در چند سال اخیر به دلیل مشکلات مالیاتی تعطیل شدند و مابقی نیز از ترس  اداره مالیات جرات پیش روی و فعالیت بیشتر را ندارند.
رئیس کمیسیون آموزش و عضو هیات نمایندگان اتاق سنندج هم در این دیدار بیان کرد: در چندین سال اخیرشاهد تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد در نام گذاری سال بوده ایم و این  مسئله حاکی از اهمیت بخش اقتصادی در شرایط فعلی دارد.
فاروق کیخسروی با بیان اینکه مسائل اقتصادی جدا از مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نیست، بیان کرد: اگر تنها به یک بخش بپردازیم و بقیه بخش ها را نادیده بگیریم توسعه موزونی اتفاق نخواهد افتاد.
وی اظهار کرد: ما برای توسعه استان کردستان نیازمند جذب سرمایه گذاران از شهرها و حتی کشورهای دیگر هستیم می طلبد با فراهم کردن شرایط مناسب آنها را برای  سرمایه گذاری در استان تشویق کنیم.

شناسهٔ خبر: ۳۵۹۱۷۴۹ – چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۲
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6825

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =