عضو پارلمان افغانستان: «داعش» محصول مشترک حامیان بین‌المللی تروریسم در جهان است  

عضو پارلمان افغانستان با اشاره به گسترش فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در عراق و منطقه اظهار داشت: داعش محصول حامیان بین‌المللی تروریسم در جهان است و زیر چترحمایتی چهار کشور گسترش می‌یابد.
 

«محمد اکبری» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، گفت: گروه تروریستی داعش در عراق و برخی کشورهای منطقه زیر چتر حمایتی آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان فعالیت خود را گسترش داده است.
اکبری افزود: گروه تروریستی داعش از زمان تأسیس تاکنون هیچ گاهی فعالیت مستقل نداشته و همواره زیر حمایت و رهبری آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان سعودی قرار داشته است.
به باور وی، تداوم و افزایش فعالیت‎های تروریستی گروه داعش بدست آوردن و تأمین منافع کشورهای حامی این گروه در منطقه بویژه کشورهای عربی است.
عضو پارلمان افغانستان گفت: داعش برنامه مشخصی برای حضور در منطقه و عراق ندارد، بلکه این کشورهای حامی تروریست‎ها هستند که با بوجود آوردن این گروه در برابر کشورهای اسلامی قادر به مقابله می‎کنند.
وی تأکید کرد که گروه داعش هم‎اکنون در برخی کشورهای اسلامی به طور مستقیم و در برخی کشورهای دیگر اسلامی به طور غیر مستقیم در تلاش نیرومندی فعالیت‎های تروریستی خود است.
اکبری با اشاره به پیشینه فعالیت گروه تروریستی داعش اظهار داشت:  این گروه روزهای آغازین فعالیت‎های تروریستی خود را از سوریه آغاز کرد و در آن کشور زیربنای یک گروه تروریستی را بنا نهاد.
بنابراین در برابر دولت آن کشور جنگید، اما پس از عدم موفقیت با ورود به عراق به خشونت و ناامنی‌ها دامن زد.
وی افزود: یکی از دلائل شکست داعش در سوریه وحدت و همبستگی مردم آن کشور در برابر تروریست‌هابود، و با مقابله در برابر گروه‌های تروریستی مانع پیشروی بیشتر داعش شدند.
عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد: این گروه تروریستی قادر به تصرف عراق نیست و توانایی رسیدن به خواست‎ها و شعارهای غیر عقلانی خود را نیز ندارد.
در عین حال دیگر کشورهای اسلامی نیز نباید به هیچ گروه تروریستی اجازه فعالیت دهند تا دست گروه‎ها در جوامع اسلامی نفوذ پیدا کنند.
وی با اشاره به حضور داعش در نزدیکی «بغداد» پایتخت عراق را شکست این گروه در این کشور دانست و گفت: تروریست‌های داعش قادر به تصرف بغداد نیستند و در آینده نزدیک با شکست فاحشی مواجه خواهد شد.
عضو پارلمان افغانستان در بخش پایانی سخنان خود تنها راه برون رفت از گستردگی فعالیت‌های تروریستی وحدت کشورهای اسلامی برشمرد.
به باور اکبری، چنانچه تمام مسلمانان جهان بویژه کشورهای اسلامی منطقه دست به دست هم دهند و در برابر هر نوع وسوسه‎های شیطانی کشورهای غربی متحد باشند، کشورهای حامی تروریسم هیچگاه به اهداف شوم و مقاصد خود نخواهند رسید.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *