عقب‌نشینی ترکیه از ایجاد منطقه حایل در مرز سوریه

نخست‌وزیر ترکیه از موضع اخیر کشورش در خصوص ایجاد منطقه حائل در مرزهای سوریه عقب‌نشینی کرد.
 

 
«احمد داوود اوغلو» نخست‌وزیر ترکیه از خواست آنکارا مبنی بر ایجاد منطقه حائل در مرزهای سوریه عقب‌نشینی کرد.
پایگاه خبری شبکه العالم نوشت که داوود اوغلو در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر، ادعا کرد: هدف از طرح ایجاد منطقه امن در سوریه حفاظت از پناه جویان سوری و تأمین نیازهای آنها است و این منطقه تحت نظارت بین المللی خواهد بود.
وی اظهار داشت که آنکارا فقط خواهان ایجاد منطقه امن در سوریه برای پناه‌جویان سوری است و خواستار ایجاد منطقه حائل نظامی نمی‌باشد.
وی طی کنفرانس خبری مشترک با همتای سنگاپوری‌اش نیز خواستار تفاوت قائل شدن میان ایجاد منطقه امن در مرزهای سوریه و منطقه حائل نظامی شد و گفت که آنکارا گزینه نخست را می‌خواهد و گزینه دوم را تنها اوایل بحران سوریه در سال 2011 مطرح کرده بود.
ترکیه که حدود یک میلیون و 500 هزار پناه‌جوی سوری را در خود جای داده، هفته گذشته پیشنهاد کرده بود که منطقه‌ای حائل در شمال سوریه برای حمایت از پناه جویان سوری ایجاد شود؛ پیشنهادی که از سوی انگلیس و فرانسه مورد حمایت واقع شد.
داوود اوغلو بدون اشاره به حمایت های آنکارا از گروهک تروریستی داعش، درباره اعضای این گروهک تروریستی گفت: برخی از اعضای داعش در زندان ابوغریب عراق و المزه سوریه محبوس بودند و افرادی کارکشته هستند که توانستند با همکاری یکدیگر گروهی تروریستی را تشکیل دهند و بخش های وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کنند.

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *