«علاءالدین باباشهابی» هنرمند کردستانی درگذشت

امروز پنج شبه علاء الدین باباشهابی هنرمند کردستانی در گذشت

به گزارش خبرنگار سایت کردنور، سید علاءالدین باباشهابی که به علت بیماری قلبی در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود امروز پنج شنبه (5تیرماه) به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
 باباشهابی در سال ١٣١9 خورشیدی در شهر سنندج بدنیا آمد،وی نوه زنده یاد استاد سید علی اصغر کردستانی خواننده نامدار کرد میباشد.
از سن هفت سالگی با ورود به دبستان، با موسیقی آشنا شد. در سال ١٣٣٥ با خواندن سرود “ای وطن” در رادیو سنندج رسما کار خوانندگی را آغاز نمود و از سال ١٣46 به تهران آمد وبا ارکستر کردی، ارکستر رامتین، ارکستر لشکری، ارکستر باربد و ارکستر نکیسا و ارکسترهای فرهنگ و هنر کار خوانندگی را پس از گذراندن دوره کوتاه سلفژ نزد استاد فرهاد فخرالدینی و آواز نزد زنده یاد استاد کریمی پی گرفته و به طور مداوم با رادیو و تلویزیون ایران همکاری داشته است.
حاصل این تلاش ها اجرای نزدیک به شصت ترانه در ارکسترهای یاد شده بوده است. که معروفترین آنها :جی ژوانی جاران – سروه‌‌ ی ئاوات – جلوه دیدار – ئاوینه ی دلبه ری – ای وطن – نم نم بارانه – گل بانه -مه گری-ویله ن و… می باشد.
پیکر وی فردا جمعه با حضور هنرمندان ، فعالان فرهنگی و مردم هنردوست و فرهنگ پرور کردستان از جلوی مسجد ملاویسی سنندج تشییع و در قطعه هنرمندان آرامسان بهشت محمدی سنندج تدفین می شود.
 کردنور درگذشت این هنرمند کرستانی را به خانواده آن مرحوم و جامعه ی موسیقی و هنری کردستان تسلیت عرض می کند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *