خانه / فرهنگی / «علاءالدین باباشهابی» هنرمند کردستانی درگذشت

«علاءالدین باباشهابی» هنرمند کردستانی درگذشت

امروز پنج شبه علاء الدین باباشهابی هنرمند کردستانی در گذشت

به گزارش خبرنگار سایت کردنور، سید علاءالدین باباشهابی که به علت بیماری قلبی در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود امروز پنج شنبه (۵تیرماه) به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
 باباشهابی در سال ١٣١۹ خورشیدی در شهر سنندج بدنیا آمد،وی نوه زنده یاد استاد سید علی اصغر کردستانی خواننده نامدار کرد میباشد.
از سن هفت سالگی با ورود به دبستان، با موسیقی آشنا شد. در سال ١٣٣٥ با خواندن سرود “ای وطن” در رادیو سنندج رسما کار خوانندگی را آغاز نمود و از سال ١٣۴۶ به تهران آمد وبا ارکستر کردی، ارکستر رامتین، ارکستر لشکری، ارکستر باربد و ارکستر نکیسا و ارکسترهای فرهنگ و هنر کار خوانندگی را پس از گذراندن دوره کوتاه سلفژ نزد استاد فرهاد فخرالدینی و آواز نزد زنده یاد استاد کریمی پی گرفته و به طور مداوم با رادیو و تلویزیون ایران همکاری داشته است.
حاصل این تلاش ها اجرای نزدیک به شصت ترانه در ارکسترهای یاد شده بوده است. که معروفترین آنها :جی ژوانی جاران – سروه‌‌ ی ئاوات – جلوه دیدار – ئاوینه ی دلبه ری – ای وطن – نم نم بارانه – گل بانه -مه گری-ویله ن و… می باشد.
پیکر وی فردا جمعه با حضور هنرمندان ، فعالان فرهنگی و مردم هنردوست و فرهنگ پرور کردستان از جلوی مسجد ملاویسی سنندج تشییع و در قطعه هنرمندان آرامسان بهشت محمدی سنندج تدفین می شود.
 کردنور درگذشت این هنرمند کرستانی را به خانواده آن مرحوم و جامعه ی موسیقی و هنری کردستان تسلیت عرض می کند.

شناسه خبر : 4863

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =