خانه / دینی / علامه تاج الدین الهلالی رهبری ایران را نمود واقعی ولایت اسلامی (اولوالامر) دانست

علامه تاج الدین الهلالی رهبری ایران را نمود واقعی ولایت اسلامی (اولوالامر) دانست

امروز شاهد برادر کشی در بسیاری از کشور های مسلمان هستیم . این برادر کشی عین هدف دشمنان قسم خورده اسلام است . در دین اسلام کسی که اشهد را به جا می آورد مسلمان است . شاید این مسلمان دارای گناهانی باشد ، اما شایسته این نیست که سرش بریده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رساتی مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور ، علامه تاج الدین حامد الهلالی پیش از ظهر امروز به دعوت مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور به سنندج آمده و با حضور در بین علمای استان کردستان در سالن شهدای روحانی این مرکز به ایراد سخنرانی پرداخت .
وی در پاسخ به سوال مسئول اداره فرهنگی اجتماعی مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور که دلیل عدم به نتیجه رسیدن مبارزات ملت فلسطین چیست گفت : ایران دارای رهبری کامل و ولی فقیه است . اگر امروز ما در این سالن به نقد جریان های تکفیری می پردازیم و در آرامش و آسایش کامل سخنان خود را بیان می کنیم به دلیل داشتن رهبری است که در ایران حکومت می کند .
علامه تاج الدین اهلالی رهبری ایران را وحدت طلب دانست و ایراد داشت : در مصر و بسیاری از کشورهای عربی بسیاری از مردم به دلیل ظلم حکام به مبارزه با نظام حاکم می پردازند و دلیل این چیزی جز فساد حکام نیست . حکام بسیاری از کشورهای عربی به حدی فاسد هستند که پا را از گلیم خود دراز تر کرده و گاه در کشور های دیگر نیز دخالت می کنند . نمونه آن دخالت عربستان در امور داخلی سوریه و کمک نظامی به مخالفان رئیس جمهور این کشور است .
مفتی سابق کشور استرالیا گفت : امروز شاهد برادر کشی در بسیاری از کشور های مسلمان هستیم . این برادر کشی عین هدف دشمنان قسم خورده اسلام است . در دین اسلام کسی که اشهد را به جا می آورد مسلمان است . شاید این مسلمان دارای گناهانی باشد ، اما شایسته این نیست که سرش بریده شود .
این استاد دانشگاه الازهر مصر پس از ایراد سخنان به دعوت مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از مجموعه کتابخانه دیجیتال و نسخ فیزیکی کتاب های تخصصی این مجموعه بازدید نمود و کتب خود را نیز به این کتابخانه اهدا نمود.
شایان ذکر است در ابتدای این مراسم ماموستا ملا محمود مدرسی ، امام جمعه نگل و از مدرسین برجسته مدارس علوم دینی اهل سنت به زبان عربی سخنرانی نمود و اطلاعاتی در رابطه با منطقه کردستان ، طلاب ، روحانیون ، مدرسین و مدارس علوم دینی ارائه نمود .در انتها نیز ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی از اساتید دانشگاه های کردستان و مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان به زبان عربی از این استاد دانشگاه الازهر مصر برای دعوت قبول مجموعه و ایراد سخنان با ارزش تشکر و قدردانی نمود.

شناسه خبر : 5941

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =