خانه / اجتماعی / علل افزایش فروش اعضای پیوندی در کردستان بررسی شود

علل افزایش فروش اعضای پیوندی در کردستان بررسی شود

سنندج- معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با اشاره به افزایش فروش اعضای پیوندی در استان از دستگاه های ذیربط استان خواست گزارشی از علل ایجاد این روند ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر ظهر امروز دوشنبه در اولین جلسه کمیته بیماری های خاص استان در سال جاری که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: سازمان های مردم نهاد باید با بخش درمان بیماران خاص در استان هماهنگ باشند چرا که این نهادها مکمل فعالیت ها و خدمات بخش دولتی هستند.
وی با تاکید براینکه سازمان های مردم نهاد خود را رقیب بخش دولتی نبینند، بیان کرد: کارها و فعالیت های سازمان های مردم نهاد و بخش دولتی باید به گونه ای انجام شود که باعث افزایش سرعت در روند اقدامات شود نه اینکه مانعی بر سر راه برنامه ها و کارهای دو طرف ایجاد کند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت انجمن های حمایتی بیماران خاص در استان کافی و رضایت بخش نیست، اظهار داشت: در استان های دیگر کشور فعالیت انجمن های حمایتی به دلیل لینک بودن آنها به دستگاه دولتی بسیار بیشتر از استان کردستان است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان ادامه داد: جلسه ای مشترک میان دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد که در بخش بیماران خاص فعالیت می کنند برای مشخص کردن نوع همکاری ها تشکیل و سپس در جلسه آینده گزارش عملکرد آن ارائه شود.
آشناگر با بیان اینکه ارائه خدمات سریع تر و آسان تر به مردم یکی از محورهای خدمات سازمان های دولتی و مردم نهاد باشد، اظهارداشت: یکی از مشکلات خانواده هایی که یکی از اعضای آنها مبتلا به بیماری خاص است، مربوط به نیازهای مالی آنها است.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت بخشی از هزینه های سنگین بیماران خاص تامین شد ولی باز هم این افراد با مشکلات مالی مواجه هستند و نیاز به حمایت های خیرین دارند.
وی بر تشکیل مجمع خیرین درمان در کردستان تاکید و عنوان کرد: سازوکار لازم برای ایجاد چنین مجمعی در استان فراهم شود و در این زمینه هم می توان از تجربیات سایر شهرهای استان استفاده کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان ادامه داد: انجمن های حمایتی علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران لازم است که وضعیت روحی و روانی آنها را هم بررسی کنند.
آشناگر با اشاره به اینکه فروش اعضای پیوندی در استان زیاد شده است از دستگاه های ذیربط استان خواست گزارشی از علل ایجاد این روند ارائه دهند که آیا دلیل این امر به اقتصاد استان بر می گردد یا افزایش بیماران پیوندی را داشته ایم.
وی عنوان کرد: انجمن ها باید با افرادی که قطع درمان می کنند ارتباط برقرار و پیگیری کنند که دلیل این اتفاق، بهبودی و درمان بیماری بوده یا از ادامه درمان ناامید شدند.

شناسه خبر : 7497

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =