علما و روحانیون اهل سنت کردستان: ماهیت صهیونیستی و آمریکایی گروه های تکفیری برای همگان آشکار شده است/وحدت مهمترین سلاح در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان است

جمعی از علما و روحانیون اهل سنت کردستان در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج خواستار اجماع جهانی مسلمانان برای مقابله با گروه های تکفیری و تندرو در کشورهای اسلامی شده اند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۶
ماهیت صهیونیستی و آمریکایی گروه های تکفیری برای همگان آشکار شده است/وحدت مهمترین سلاح در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان است
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، نقش علما و روحانیون در فرهنگ سازی و تنویر و هدایت افکار عمومی در طول تاریخ اسلام همواره ویژه بوده و علما و روحانیون به عنوان رهبران فکری مردم منشأ تحولات بسیاری بوده اند.
دشمنان اسلام همواره کوشیده اند تا مسلمانان را نسبت به باورهای دینی، مساجد و مشاوره های دینی و اسلامی بیگانه نمایند و هم اکنون ریشه بسیاری از نا آرامی ها و تندورهای در کشورهای اسلامی نشأت گرفته از این توطئه شوم دشمنان است.
امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج، جنایات گروه های تکفیری به ویژه گروه داعش در منطقه خاورمیانه را محکوم کرد و گفت: وحدت امت اسلامی مهمترین سلاح در برابر جریان های تکفیری است.
ماموستا معروف خالدی اظهار داشت: تندروی‌ها از طرف هر گروه طبق موازین اسلام صحیح نیست زیرا اسلام دین رأفت و مهربانی است.
وی افزود: هرشخص یا هر گروهی مسلمانان را به نام دین و مسلمانی به قتل برساند عامل استکبار جهانی و دشمن اسلام است.
ماموستا خالدی خاطر نشان کرد: متأسفانه وهابی‌ ها و سلفی‌ ها در اکثر نقاط خاورمیانه به ویژه عراق به اعمال تروریستی دست می زنند و این مهم در حالی است که مردم عراق متشکل از گروه‌ها، اقوام و مذاهب مختلف به دلیل اختلافات و تفرقه داخلی نمی‌ توانند در برابر آن‌ ها منسجم و متحد شوند.
وی افزود: دشمنان با این مکر و حیله گری‌ ها می‌خواهند برادری و اتحاد مسلمانان را خدشه‌دار کنند و بین مسلمانان به خاطر منافع خودشان فاصله بیاندازند.
ماموستا خالدی اظهار داشت: ترقی دینی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در جهان اسلام از جمله اموری بوده که همواره دشمنان را نگران کرده است و آنان با تمسک به هر توطئه‌ ای می‌ خواهند مسلمانان را از هرگونه پیشرفت و تعالی دور نگه دارند تا بتوانند به آسانی بر منابع خدادادی آنان تسلط یابند.
ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان نیز در گفتگو با خبرنگار تقریب اظهار داشت:خواستار اجماع همه مسلمانان جهان برای مقابله با گروه های تکفیری و تندرو شد و گفت: داعش با هدف تفرقه بین مذاهب اسلامی وارد میدان شده است.
ماموستا شیرزادی به دخالت آمریکا و حامیانش در ممالک اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: همانطوری که می دانیم استکبار جهانی می‌ خواهد با ایجاد تفرقه و جنگ فرقه‌ای و مذهبی امکانات و منابع کشورهای اسلامی را غارت کند.
وی افزود: تسلط بر منابع خدادادی مسلمانان از جمله اهداف غایی دشمنان بوده و با هر نقشه‌ای می‌خواهند این توطئه شوم را عملیاتی کنند.
ماموستا شیرزادی تصریح کرد: استکبار جهانی با حمایت از گروه‌های تکفیری علیه مسلمانان اعلام جنگ کرده و می‌خواهد مسلمانان را به جان همدیگر بیاندازند و به نوعی از آب گل‌آلود ماهی بگیرد.
وی افزود: هوشیاری و بصیرت در برابر این توطئه‌ها امری مهم بوده و باید همواره مدنظر مسلمانان باشد چرا که وحدت مهمترین سلاح در برابر توطئه‌های تفرقه‌افکنانه است.
این عالم برجسته اهل سنت کردستان تصریح کرد: به فضل الهی روز به روز شاهد تقویت وحدت و انسجام مسلمانان در اقصی نقاط جهان هستیم و دشمنان چاره‌ای جز تسلیم در برابر آموزه‌های اسلامی ندارند.
امام جمعه موقت سنندج نیز در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج اظهار داشت: امروز نقاب از چهره تکفیری ها کنار رفته و ماهیت آمریکایی و صهیونیستی آن‌ها برای همه جهانیان آشکارشده است.
ماموستا امین راستی افزود: گروه‌های تکفیری با پشتوانه دلارهای نفتی کشورهای منطقه و حمایت‌های اطلاعاتی سرویس‌های جاسوسی غرب جنگ تمام عیاری علیه مسلمانان آغاز کرده و هدفی جز تفرقه ندارند.
وی خاطر نشان کرد: متأسفانه تکفیری ها با تابلوی اهل سنت وارد میدان شده‌اند و بیشترین ضربه را هم به اهل سنت زده‌ اند و میلیون ‌ها مسلمان اهل سنت را در کشورهای سوریه و عراق آواره کرده‌ اند و این مناطق را به جنگ و آشوب کشانده‌ اند.
ماموستا راستی افزود: یک مثلث تکفیری، آمریکایی و صهیونیستی برای تخریب چهره اسلام تشکیل شده و برای مقابله با این توطئه سازمان‌ یافته باید همه مسلمانان متشکل از مذاهب مختلف اسلامی با همدیگر متحد باشند.
وی اظهار داشت: دشمنان وظیفه تفرقه و دشمنی دارند و وظیفه ما نیز آگاهی در برابر این تفرقه‌ هاست.
امام جمعه موقت سنندج خاطر نشان کرد: وحدت و انسجام مهمترین سلاح در برابر توطئه‌های دشمنان بوده و بدون شک با سلاح وحدت می‌ توانیم از تندروی ‌های گروه‌های تروریستی جلوگیری کنیم.
ماموستا سیدمحمد سعید حسینی عضو شورای افتای اهل سنت کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج اظهار داشت: گروه داعش بدون هیچ پشتوانه فقهی و دینی اقدام به انتشار اعلامیه هایی می کند که در راستای تخریب چهره اسلام و مسلمانان در جهان بوده و هدفی جز تأمین منافع صهیونیسم و استکبار جهانی را دنبال نمی کند.
وی افزود: داعش نه تنها دشمن مسلمانان به شمار می آید بلکه با این جنایات فجیع دشمن همه بشریت محسوب می شود و دود این آتشی که غربی ها شعله ور کرده اند به چشم خودشان نیز خواهد رفت.
ماموستا حسینی خاطر نشان کرد: به فضل الهی روز به روز بر اتحاد و انسجام بین پیروان مذاهب مختلف اسلامی در منطقه افزوده می شود و گروه های تکفیری همچون داعش در آینده نزدیک تابود خواهند شد.
این عالم برجسته اهل سنت کشور تصریح کرد: هوشیاری و بصیرت در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امری مهم و ضروری است و باید مردم ایران این مهم را همواره مدنظر داشته باشند و از اشتباهات مسلمانان در کشورهای منطقه درس عبرت بگیریم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *