علوی در جمع خبرنگاران: گرین کارت منع قانونی ندارد/دیگر در این باره صحبت نمی کنم

وزیر اطلاعات با بیان اینکه گرین کارت، تابعیت محسوب نمی شود، گفت: ما به عنوان دستگاه اطلاعاتی روی گرین کارت هم حساس هستیم اما این حساسیت با بحث منع قانونی متفاوت است.

محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا گزارش لیست ۵۳ نفره مدیران دو تابعیتی  به قوه قضاییه ارسال شده است، گفت: این موضوع در دست بررسی است و هر زمان که مشخص شود ما به دستگاه قضایی اعلام می کنیم و وارد بحث های رسانه ای بی خاصیت و مضر این موضوعات که به اعتماد عمومی ضرر می زند، نمی شویم.
علوی با بیا اینکه این آخرین صحبتی است که در مورد مدیران دو تابعیتی می کنم، گفت: این گونه موضوعات  هیچ گونه فایده ای برای جامعه و کشور ندارد و نتیجه آن سوزاندن اعتماد مردم است.
وی ادامه داد: اکثر افرادی که در این لیست ۵۳ نفره هستند اقامت در کشورهای خارجی دارند نه تابعیت خارجی و به فردی که اقامت در کشوری دارد دو تابعیتی گفته نمی شود.
وزیر اطلاعات تاکید کرد: گرین کارت تابعیت محسوب نمی شود، ما به عنوان دستگاه اطلاعاتی روی آن حساسیت به خرج می دهیم اما بحث حساسیت اطلاعاتی با بحث منع قانونی متفاوت است.

شناسهٔ خبر: 3968947 – چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۳:۲۳

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *