علی باپیر: داعش دست پرورده سازمان‌های جاسوسی است نه تفکر اسلامی

امیر جماعت اسلامی با خطرناک خواندن فعالیتهای داعش برای اقلیم کردستان عراق، منشأ این گروه تروریستی را سازمانهای جاسوسی کشورهای خارجی می داند

به گزارش کردپرس علی باپیر در مصاحبه با بولتن نیوز گفت:« قطعا اگر سیستم های امنیتی در کردستان عراق حواسشان نباشد آنها (داعش)بسیار برای کردستان(عراق) خطرناک خواهند بود .تفکر داعش به اعتقاد من کمتر تحت تاثیر جریان اسلامی است و بیشتر تحت تاثیر جریانهای جاسوسی کشورهای خارجی است و دستان کثیفی پشت این جریان هستند. این گروه قبل از هر چیز اقدام به تسویه گروههای اسلامی می کنند.آنها در سوریه کاری به رژیم نداشتند و بیشتر گروههای اسلامی را قتل و عام می کردند. این گروه سبب شدند که مالکی بهانه برای حمله داشته باشد.این گروه ضرر بزرگی به مردم وارد کردند.»
 
علی باپیر درباره راهکارهای مبارزه با این گروه تروریستی افزود: «به نظر من باید مردم را آگاه ساخت و برای آنها روشن کرد که این تفکر در اسلام جایی ندارد. سازمانی هستند که مشخص نیست آنها وابسته به چه کسانی هستند. ضمن اینکه در اسلام اجباری به دین وجود ندارد و این نقض آیات قرآن کریم است . ما دهها آیه مانند آیه “لا اکراه فی الدین ” داریم که خداوند منان رد می کند این دین حق به زور به مردم تحمیل شود.چون مردمی که به زور مسلمان می شوند مسلمان نمی گردند بلکه آنها را ما منافق می کنیم. مردم باید با قلب و ایمانشان اسلام را بپذیرند. از سوی دیگر این گروهها مانند القاعده و داعش مشخص نیست که چه کسانی رهبران آنها هستند لذا بسیار به راحتی از سوی سیستم های امنیتی مورد سوء استفاده قرار می گیرند.بیشتر اوقات آنها ابزار هستند. این تفکر برعکس تفکرات پیامبران است که برای آن نازل شدند. آنها آمدند تا با عقل و تفکر دین اسلام را ترویج دهند.خداوند در سوره یوسف می فرماید :بگو این راه من است . در روشنایی کامل مردم را به دین اسلام دعوت می کنم و پناه بر خدواند من از مشرکان نیستم. به همین دلیل باید مردم را هوشیار کرد تا با ارگانها همکاری بکنند و نگذارند که عده ای امنیت را بر هم بزنند.»
 
 
 
کد مطلب: 61650  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱/۲۴  |  ساعت: ۲۱ : ۱۵

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *