خانه / سیاسی / عملیات مشترک جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه در حلب

عملیات مشترک جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه در حلب

جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه عملیات مشترکی را علیه نیروهای داعش در اطراف حلب آغاز کرده اند

به نقل از HAWARNEWS چندی پیش قرارگاه مرکزی جبهه الاکراد با صدور بیانیه ای، گروه مسلح جبهه الاسلام را به خیانت و فرار متهم کرده و اعلام نمود که چند تن از مدافعین خود را در اطراف حلب و عفرین به خاطر فرار نیروهای جبهه السلام در جنگ با داعش از دست داده است.
 این بار جبهه الاکراد تصمیم گرفته که در شمال استان حلب یک عملیات مشترک را همراه با نیروهای ارتش آزاد سوریه فرماندهی و اجرا کند.
در این عملیات که از آن به عنوان «عملیات انتقام شهداء» نام برده شده در فاز نخست، تلاش می شود تا دهستان بزرگ محشوش از نیروهای داعش پاکسازی شود و سپس در مناطق اطراف شهر کردنشین عفرین و اطراف عزاز، نیروهای داعش از منطقه بیرون رانده شوند.
درگیری در اطراف عزاز از بامداد امروز آغاز شده و داعش در چند منطقه در شمال حلب ضربه خورده است.
جبهه الاکراد نام یک گروه مسلح کُرد و عرب است که از آن به عنوان یکی از زیرشاخه های واحدهای دفاع از خلق (YPG) نام برده می شود و مهم ترین تفاوت این نیرو با واحدهای دفاع از خلق، تداوم همکاری آنان با ارتش آزاد سوریه و دیگر مخالفین سوری است.
واحدهای دفاع از خلق که به عنوان یک گروه مسلح وابسته به پ.ک.ک شناخته می شود، هم اکنون علاوه بر سه منطقه ی کردنشین سوریه، در ربیعه و شنگال نیز با داعش در حال نبرد است.
 
کد مطلب: ۶۸۳۳۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۸  |  ساعت: ۹ : ۴۳ – کرد پرس

شناسه خبر : 18287

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

خانه / سیاسی / عملیات مشترک جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه علیه داعش

عملیات مشترک جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه علیه داعش

جبهه الاکراد اعلام کرده که برخی از گروههای مسلح مخالف رژیم اسد، از حلب گریخته و سلاح و مهمات آنان بهذ دست داعش افتاده است

به نقل از HAWARNEWS «واحدهای دفاع از خلق» (YPG) که از آن به عنوان شاخه ی نظامی حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) نام برده می شود، در غرب منطقه ی کردنشین کوبانی در شمال سوریه، همچنان با داعشی ها در حال درگیری است و امروز توانست یکی از روستاهای کردنشین را از نیروهای داعش پس بگیرد.
 در جبهه ی حلب نیز گروه مسلح دیگری از مدافعین کُرد به نام « جبهه الاکراد» در حال مبارزه ی مسلحانه است. این گروه که یکی از زیرشاخه های واحدهای دفاع از خلق است، علاوه بر اعضای کُرد دارای صدها عضو عرب نیز هست و مهم ترین ویژگی آن، همکاری با ارتش آزاد سوریه است.
قرارگاه مرکزی جبهه الاکراد اعلام کرده که اعضای این نیرو، در حلب و در عملیات مشترک با ارتش آزاد سوریه، در برابر نیروهای داعش در حال جنگ هستند و توانسته اند در منطقه ی اخترین، ضرباتی جدی به نیروهای داعش بزنند.
جبهه الاکراد همچنین اعلام کرده که در چند منطقه ی استان حلب، برخی از گروههای مسلح مخالف رژیم اسد، از حلب گریخته و سلاح و مهمات آنان به دست داعش افتاده است.
در همین حال قرارگاه مرکزی واحدهای دفاع از خلق اعلام کرده که جمعی از شهروندان عادی کوبانی که شامل زنان و مردان میانسال می شوند و اغلب آنها فرزندان و برادران و خواهران خود را در درگیری با داعش از دست داده اند، یک ماه آمورش نظامی دیده و با دریافت سلاح، یک گروهان نظامی تشکیل داده اند و آماده ی دفاع از شهر هستند.
 
کد مطلب: ۶۷۲۳۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۸  | – کرد پرس

شناسه خبر : 18537

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =