خانه / علمی / عمل جراحی ۹۰۰,۰۰۰ تومانی برای زنده ماندن یک ماهی طلایی رنگ !!! 

عمل جراحی ۹۰۰,۰۰۰ تومانی برای زنده ماندن یک ماهی طلایی رنگ !!! 

هفته گذشته، یک ماهی طلایی ۱۰ ساله به نام جورج که به خاطر رشد توموری در سرش با خطر مرگ روبرو بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

صاحب این ماهی طلایی که ۱۰ سال است از او نگهداری می کند، به بیمارستان حیوانات لورت اسمیت در ملبورن استرالیا مراجعه کرد و از متخصصان آنجا درخواست کرد ماهی طلایی او را عمل کنند. دکتر تریستان ریچ از دامپزشکان برجسته این مرکز نیز به صاحب این ماهی طلایی پاسخ مثبت داد و درنهایت این ماهی در هفته گذشته مورد عمل جراحی قرار گرفت.
به گزارش رویترز، دکتر ریچ برای آماده کردن جورج (ماهی طلایی) برای عمل، او را درون تنگی از آب محتوی مواد بیهوش کننده قرار داد. جورج پس از مدتی شنا کردن بیهوش شد و به خواب رفت. سپس دکتر ریچ لوله ای کوچک در دهان جورج قرار داد تا آب و اکسیژن را به او منتقل کند، مواد بیهوش کننده را که روی آبشش های جورج رسوب کرده بود، شست؛ سپس تومور را برداشت و زخم را با چهار بخیه بست. پس از پایان این عمل که ۴۵ دقیقه به طول انجامید، آنتی بیوتیک و داروی مسکن به جورج داده شد و این ماهی طلایی خوش شانس به واحد ریکاوری منتقل شد که البته چیزی جز یک تنگ معمولی آب نبود. پس از چند دقیقه جورج شروع به شنا کردن کرد.
صاحب این ماهی طلایی نیز پس از پرداخت ۳۰۰ دلار هزینه عمل جراحی به همراه ماهی طلایی ۱۰ ساله اش به خانه بازگشت.
این عمل جراحی هرچند خیلی عجیب و غریب به نظر می رسد، اما نخستین نمونه از این نوع نیست.

شناسه خبر : 20601

این خبر رو هم ببینید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =