خانه / فرهنگی / غربیها عامل ایجاد تکفیر در جهان اسلام بودند

غربیها عامل ایجاد تکفیر در جهان اسلام بودند

عرصه اصلی مقابله دشمنان با اسلام این بود که آنها سعی کردند مسلمانان را از اسلام و قرآن دور کنند و در این زمنیه کارهای زیادی انجام دادند. غربیها با این روش توانستند اهداف خود را درجهان اسلام گسترش دهند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۸
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مولوی ندیراحمد سلامی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری، در سخنانی درهمایش بین المللی “خطر جریانهای تکفیری در دنیای امروز” گفت: بیداری اسلامی برای دشمنان اسلام به هیچ عنوان قابل فهم و درک و قبول نبود زیرا نظام های سلطه گر درکشورهای اسلامی سقوط کردند و از آن جا که آنها طرفدار غرب بودند غرب سعی کرد که با تکفیری گری مقابل این جریان مقاومت کند.
 
وی افزود: عرصه اصلی مقابله دشمنان با اسلام این بود که آنها سعی کردند مسلمانان را از اسلام و قرآن دور کنند و در این زمنیه کارهای زیادی انجام دادند. غربیها با این روش توانستند اهداف خود را درجهان اسلام گسترش دهند.
 
این عالم اهل سنت بیان کرد: پس از شکست دشمنان در جنگ های صلیبی، به این حربه روی آوردند تا به این نقطه رسیدیم و یکی از حربه های موثر در این زمینه، همین جریان های تکفیری است و دلیل گسترش این جریان ها، اختلافاتی است که بین فرقه های اسلامی ایجاد شد.
 
نذیر احمد افزود: ایجاد اختلاف مذهبی از دیگر حربه های آنها در این مسیر بود و درنهایت سعی کردند که اختلافات مذهبی را به جنگهای مذهبی تبدیل کنند و به همین دلیل گروه های تکفیری، حلقه ای از زنجیره هایی است که این جریان را شکل دادند.

شناسه خبر : 4205

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =