فاش شدن هویت فرمانده داعشی که دستور حمله به کردستان عراق و کوبانی را داد

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار سایت دروبین نزدیک به گروه های جهادی قرار داده شده، “ابو علی انباری” مسئول شرعی داعش و شخص دوم این گروه تروریست دستور حمله به اقلیم کردستان عراق و کوبانی صادر کرد.
 

 
به گزارش زریان به نقل از سایت کُردی زبان خندان، “ابو علی انباری” شخصیت دوم داعش و مسئول شرعی این گروه است که بعد از کشته شدن “حاجی بکر” معاون”ابوبکر بغدادی” نقشی وی در این گروه بیشتر شده است.
بعد از آنکه  نیروهای داعش موصل و تکریت را اشغال کردند و به طرف استان دیاله حرکت کردند، تصمیم داشتند بعد از اشغال دیاله و انبار به طرف بغداد حرکت کنند و این شهر را به تصرف خود در آورند.
بر اساس این گزارش، “ابو علی انباری ” بعد از حمله داعش به موصل و تکریت، به داعش دستور داد به کرکوک، اربیل و سلیمانیه حمله کنند و سپس به طرف بغداد حرکت کنند.
به همین شیوه در کشور سوریه، داعش بیشتر نیروهای در نزدیکی شهر دیرالزور جمع کردند و خود را برای حمله به فرودگاه نظامی این شهر آماده کرده بود،اما بعد از دستور “ابوعلی انباری” این نیروها به کوبانی حمله کردند.
“ابو علی انباری” شخصیت دوم داعش و مسئول شرعی این گروه است که بعد از کشته شدن “حاجی بکر” معاون”ابوبکر بغدادی” نقشی وی در این گروه بیشتر شده است.
 

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *