خانه / دینی / فتوای شیخ ‌ وهابی‌علیه‌ داعش

فتوای شیخ ‌ وهابی‌علیه‌ داعش

نه‌تنها این گروه‌ها خارج از اسلام هستند و مسلمان و اهل دین و هدایت‌یافته به شمار نمی‌روند بلکه امتداد خوارجی هستند که نخستین فرقه‌ای بودند که با تکفیر دیگر مسلمانان با دستاویز گناهان، دین را پاره‌پاره کردند و خون‌ها و اموال مسلمین را هدر دانستند

مشرق، شیخ “عبدالعزیز آل‌الشیخ” مفتی اعظم حکومت عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای در ریاض، با بیان اینکه داعش و القاعده، دشمنان درجه یک اسلام هستند، تأکید کرد: در خصوص پیروان القاعده و سازمان دولت اسلامی (داعش)، حدیث نبوی که ما را به کشتن آنان فرامی‌خواند صحیح است.
پیروان داعش و القاعده باید کشته شوند
وی با بیان اینکه این قبیل گروه‌ها از اسلام بویی نبرده‌اند، افزود: این گروه‌ها دشمن اول اسلام هستند زیرا در اسلام، افکار تندروانه و تروریستی جایی ندارد و مصداق آیه قرآن “یفسد فی الأرض و یهلک الحرث و النسل” هستند که هیچ ارتباطی با دین ندارند.
رئیس هیئت “کبار العلماء” عربستان که مهم‌ترین نهاد دینی در این کشور به شمار می‌رود، با اشاره به این که مسلمانان، اولین قربانیان این تروریسم هستند، گفت: این تروریسم را امروز در گزارش‌ها و فیلم‌های گروه‌های موسوم به داعش و القاعده و شاخه‌های آنها می‌بینید.
وی در ادامه فتوای خود تصریح کرد: نه‌تنها این گروه‌ها خارج از اسلام هستند و مسلمان و اهل دین و هدایت‌یافته به شمار نمی‌روند بلکه امتداد خوارجی هستند که نخستین فرقه‌ای بودند که با تکفیر دیگر مسلمانان با دستاویز گناهان، دین را پاره‌پاره کردند و خون‌ها و اموال مسلمین را هدر دانستند.
مفتی اعظم سعودی در پایان تأکید کرد: باید تلاش‌ها برای گسترش و تقویت اندیشه میانه‌روانه و تفکر اعتدال، یکپارچه شود.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور- آوای امین

شناسه خبر : 5715

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =