خانه / سیاسی / فرآیند تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌های کشور تغییر می‌کند.

فرآیند تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌های کشور تغییر می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تغییر فرآیند تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌های کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها در این شورا، اظهار داشت: تاکنون صلاحیت حدود ۹۰ رئیس دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تأیید رسیده که از این میان ۴۶ رئیس دانشگاه متعلق به وزارت علوم، ۳۹ رئیس مربوط به دانشگاه‌های وزارت بهداشت و ۵ رئیس دانشگاه مربوط به واحدهای بزرگ دانشگاه آزاد است.
وی افزود: امیدواریم به‌زودی درباره مابقی سرپرستان دانشگاه‌ها نیز در شورا با همکاری و همدلی که بین اعضای شورا و وزرا وجود دارد، تصمیم‌گیری کنیم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره علت تأخیر تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: تأیید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها سازوکاری دارد و رویه‌ای در مورد بررسی صلاحیت رؤسای دانشگاه‌های پیشنهادی وجود داشته است.
مخبردزفولی با اشاره به مطرح شدن پیشنهادات جدید در مورد فرآیند پیشنهاد و معرفی سرپرستان دانشگاه‌ها از سوی برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: علت این تأخیر و وقفه به این موضوع بازمی‌گردد که این تغییر فرآیند و رویه، در حال آماده‌سازی است تا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی رویه جدیدی را تصویب کرد، بر مبنای رویه جدید رؤسای جدید دانشگاه‌ها در شورا تأیید می‌شوند.

شناسه خبر : 15935

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =