خانه / جریانات تکفیری / فرانسه محاکمه اتباع داعشی خود را به کردها واگذار می کند

فرانسه محاکمه اتباع داعشی خود را به کردها واگذار می کند

سرویس جهان- فرانسه گفته است تمایلی ندارد اعضای داعشی تبعه این کشور که اکنون در بازداشت کردهای سوریه به سر می برند به کشور بازگردانده و آنها را محاکمه کند.


سرویس جهان- به گزارش کردپرس به نقل از میدل ایست ای، وکلای اتباع فرانسوی عضو داعش که در سوریه بازداشت شده اند می گویند از این که اعضای فرانسوی داعش که در بازداشت کردها قرار دارند توسط داد گاه های محلی محاکمه شوند نگران هستند.

این وکلا گفته اند دادگاه های محلی در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه تازه کار بوده و از استانداردهای قضایی جهانی برخوردار نیستند.

این مسئله به دنبال اعلام بازداشت یکی از اعضای زن ارشد داعش مطرح شد که توسط کردها در رقه سوریه دستگیر شده است. فرانسه گفته است تمایلی ندارد وی را به کشور بازگرداند و در داخل کشور وی را محاکمه کند.

گفته می شود تعداد ۳۰ عضو داعشی تبعه فرانسوی در بازداشت نیروهای کُرد وعراقی قرار دارند.

مقامات کرد سوریه گفته اند آمادگی دارند که اعضای داعشی کشورهای غربی را به کشور مبدا بازگردانند. کشور انگلیس که حداقل یکی از اتباع آنها در بازداشت کردها قرار دارد برای بازگرداندن آنها اعلام آمادگی کرده است.

به نوشته میدل ایست آی، ۱۹۱۰ تبعه فرانسوی برای پیوستن به گروه های تندرو به سوریه رفته اند که ۳۲۰ نفر از آنها زن و ۱۷۰ تن کودک هستند.

شناسه خبر : 20953

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =