فرماندار برکنار شده بوکان:حبیب زاده و عثمانی خواهان برکناری من بودند  

“حسن عباسی” فرماندار برکنار شده بوکان اعلام کرد که ” انور حبیب زاده” نماینده سابق مردم بوکان در مجلس و “محمد قسیم عثمانی” نماینده مردم بوکان در مجلس برای برکناری وی ازپست فرمانداری این شهر تلاش کرده اند.
 

به گزارش خبرنگار زریان؛ متن کامل بخش دوم گفت وگوی “حسن عباسی” فرماندار برکنار شده بوکان  بدون هیچ دخل و تصرف با سایت خبری – تحلیلی کانی پرس به شرح زیر است:
 حسن عباسی در خصوص اتهاماتی که درطول دوران 5/8 ساله فرمانداری ایشان مطرح بود گفت:
نظام جمهوری اسلامی ایران و مسئولان کشوری با هیچ کسی تعارف ندارند زیرا این نظام متکی به آرای مستقیم مردم است و در هر جایی که نظام بر اساس بازرسی ها و ارزشیابی ها بداند در آن قسمت خدمات رسانی درستی صورت نمی گیرد قطعا و بدون تعارف با مسئول یا ارگان مورد نظر برخورد خواهد کرد .
بنده طولانی ترین دوره خدمت فرمانداری را در شهرستان بوکان تجربه کردم و از این نظر بیسار مهم و سخت بود که من خودم یک بوکانی بودم وپذیرش مسئولیت فرمانداری شهرستان را بسیار سخت می کند، با این وصف، بنده به علتی که حاظر نبودم به اشخاص و افرادی خاص امتیاز دهم و جلو رانت خواری ها و دزدی ها را گرفته بودم و از کارهای ناحق و و امتیاز دادن های ناروا را می گرفتم همیشه مورد هجمه عده ای بودم، و در نتیجه مسائل و گزارش های منفی علیه بنده بسیار زیاد بود و همیشه حرکات و عملکرد اینجانب زیر زره بین بوده است و به صورت دقیق کارشناسی و برسی می شد.
عباسی ادامه داد: اگر بنده کوچک ترین ضعف یا کم کاری را داشتم نظام به هیچ وجه نمی گذاشت بنده 8 سال به عنوان فرماندار مهم ترین شهر استان باشم .
وی افزود: به علت استقلال بنده در پست فرمانداری هر دو نماینده مجلس شورای اسلامی در دوران خدمت بنده خواهان بر کناریم بودند که مسئولین استانی با ان مسئله مخالفت می کردند.
بنده همیشه معتقد بودم که فرماندار می بایست استقلال کامل داشته و مستقل باشد هرچند با مسئولین هماهنگ باشد اما اطاعت ناحق نکند که این خود بزرگترین آفت برای یک فرماندار است و من به خاطر اینکه هیچ گاه اطاعت به ناحق نکردم هزینه های بسیار زیادی پرداخت کردم.
حسن عباسی گفت: من در طول این چند سال همیشه به عنوان فرماندار نمونه استانی انتخاب شدم و هم اکنون نیز در ارزشیابی ها و امتیاز دهی های سال 92 که روی میز استاندار قرار دارد بنده رتبه دوم فرمانداران استان را کسب کردم.
فرماندار سابق بوکان در مورد هجمه های رسانه ی بر علیه خود به خبر نگار کانی پرس گفت : بنده در طول خدمت خود با صداقت و بدون منت برای مردم شهرستان بوکان کار کردم هر چند به خاطر بعضی کارها که بنده جلو آن را گرفتم مورد شدید ترین فشار ها و توهین های رسانه ای قرار گرفتم و روزی همه این مسائل را به مردم خواهم گفت .
عباسی عنوان کرد : این عده اتهاماتی چون پرونده سازی ، پارتی بازی و امتیاز دهی و… را به عنوان تخلف های بنده در پست فرمانداری بزرگ نمایی کردند هرچند دروغ گفتن و تهمت ناروا زدن دور از انسانیت است و با این حال بنده 8 سال فرماندار بوکان بودم و حال نیز حاظرم در هر جا و مکانی همچون سینما ، سالن سیمرغ و پارکها بنده با منتقدام مناظره کنم البته با حضور مردم تا همه وقایع برای مردم روشن شود.
همچنان که گفتم یکی از سایت های بوکانی بیشترین فشارها و تهمت ها را علیه بنده انجام داد که من در اطلاعیه خداحافظی خود اعلام کردم که این سایت چرا علیه بنده حمله های تند و دور از واقعیت را انتشار داده است .
عباسی افزود: کسی که مصوبه شورا را همراه خود داشت و قرار بود همه خدمات شهری به وی واگذار شود که صرفا بابت تمجید از یک نفر خاص این امتیاز به وی داده شده بود یا کس دیگری که پست می خواست و بنده مخالف می کردم و یا شخصی که می خواست با استفاده از عوارض شهرداری امتیازات مهمی به دست آورد که این شخص میلیارد ها تومان نیز پول دارد که من با قاطعیت جلو این مسائل را گرفتم و پای حرف خودم ایستادم و همین استقلال فکری بنده موجب شد که این چند نفر که علنااز بنده امتیاز می خواستند و من به آنها ندادم یک سایت راه اندازی کنند و بدترین توهین ها را علیه بنده انجام دادند که بنده از گردانندگان این سایت شکایت کردم و آنها را با قانون مواجه کردم و قانون نیز با کسی شوخی ندارد اگر من متخلف بودم قانون من را باز خواست و مجازات کند اما اگر حرف آنان نا به حق و دروغ بود که هست قانون می بایست آنان را مجازات کند .
فرماندار سابق بوکان گفت : ولی آنان که از بنده انتقاد سازنده کردند یا با بنده اختلاف فکری داشتند و گفتن این نگرش فرماندار اشتباه است من دست آنان را می بوسم .
وی ادامه داد : بنده هیچ گاه حاظر نبودم ثبات فکری و عقلی خود را بفروشم و همیشه روی عقیده و افکار خودم پا فشاری کردم.
بنده برای چند نفر که غارت گر بیت المال بودند و در جلسه ای که با حضور شورای تامین برگذار شد از این افراد خواهش کردم که از این کاردست بردارند اما آنان به کار خود ادامه دادند بنده موظف بودم به عنوان فرماندار شهر جلوی غارت گران بیت المال را بگیرم و برای این کار آبروی خود را به خطر انداختم و توانستم کار را به سرانجام برسانم و بعد از این کارها عده ای معدود در سطح شهر شروع به شایعه پراکنی کردند و باعث بدبینی مردم نسبت به فرماندار شدند.
حسن عباسی یکی از مهم ترین مسائل دوران مدیریت خود را گزینش جوانان نام برد و گفت: گزینش ها پیش از حضور بنده در فرمانداری چه بود و بعد ار حضور من چه شد ، جوانان بدانند و این مسائل را ببینند و درک کنند که چه گزینش های انجام می شود و چطور انجام می شود و بعد از حضور من در فرمانداری چطور به جوانان خدمت شد و این را می سپارم به مردم که خود بهترین قاضی هستند.
بنده برای اصلاح گزینش بوکان بهای سنگینی را پرداخت کردم اما باز آن عده خواص بنده را مقصر دانستند هر چند بنده واقعا بی گناه بودم و آن عده خاص شدید ترین هجمه ها را علیه بنده انجام دادند ولی از این پس همه واقعیت ها را به مردم خواهم گفت.
عباسی گفت : مردم از مسائل پشت پرده آگاهی ندارند که بنده به خاطر چه مسائلی مورد تهمت قرار گرفتم ودر این میان مردمی که به شایعات گوش میکنند می گویند این فرماندار چقدر با مردم بد رفتار کرده است این در حالی است که این شایعات دروغ بوده و هرچند من هم می توانستم همانند بسیاری از مدیران به آن گروه امتیازاتی بدهم و پا را روی پا بگذارم و به صندلی فرمانداری تکیه کنم اما بنده هیچ گاه این کار را نکرده و نخواهم کرد و با غارت گران بیت المال بر خورد قانونی را انجام دادم.
بنده هیچ وقت تسلیم زور گویان و زیاده خواهان نبودم و به خاطر اینکه تعریف و تمجید شوم بیایم و امتیازبدهم زیرا تسلیم نشدن در برابر زورگویان را کار بسیار خوب و ارزشمندی می دانم و بابت این مسائل نیز هزینه بسیاری را پرداخت کردم.
ایشان درمورد سرپرست جدید فرمانداری هم گفتند : متاسفانه ایشان در چند روز اول برخورد خوبی نداشتند و بنده نیز فقط برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم و امید وارم پروژه های که هم اکنون رو ریل کار واقع شده را به اتمام رساند و همچنین مهم ترین کارحفظ جایگاه فرماندار است و امید واریم استقلال خود را با هیچ جیزی معامله نکند.
در ادامه فرماندار سابق بوکان عنوان کرد: در طول 8 سال فرمانداری بوکان با صداقت و راست گوی کار کردم و با تمام توان مشغول خدمت رسانی به مردم بودم و به خاطر اینکه جلو چند نفر دزد و غارت گر اموال را گرفتم آنان شدید ترین تهمت ها را به بنده نسبت داشتد و آن هم بیشتر علتش آن بود که بعضی ها می گفتند عباسی به خاطرمردمی بودن پایگاه خاصی در میان مردم دارد و به احتمال زیاد به عنوان نماینده کاندید شود که بنده این خبر را تکذیب کردم و همچنین بنده در حال رایزنی برای تاسیس شرکتی هستم که مردم بیایند و ما تا جای که توان داشته باشیم به رفع مشکلات بپردازیم.
ایشان در مورد کارهای عمران شهری نیز بیان داشتند : متاسفانه تا آخرین لحظات حضور بنده در فرمانداری آن انتظاری که از شهردار محترم می رفت بر آورده نشد هرچند بنده خیلی تلاش کردم مهندس کریمی به عنوان شهردار انتخاب شوند اما بعضی ها جلو گیری کردند اما جدیدا و بعد از رفتن من همان افراد رایزنی های خود را برای حضور مهندس کریمی در بوکان و انتخاب ایشان به عنوان شهردار هستند .
منبع: آژانس خبری- تحلیلی زریان

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *