خانه / اجتماعی / فرماندار بیجار:افزایش آمار طلاق ناشی از عدم شناخت زوجین نسبت به همدیگر است

فرماندار بیجار:افزایش آمار طلاق ناشی از عدم شناخت زوجین نسبت به همدیگر است

فرماندار بیجار به افزایش آمار طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: آشنایی کامل زوجین قبل از ازدواج موجب دوام و ماندگاری زندگی زناشویی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، بیژن زندیه بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی ازدواج سالم که در آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ارکان مهم و اساسی ازدواج داشتن سلامت خانواده‌هاست که طی آن تمامی افراد خانواده از مزایای اجتماعی و معنوی یک زندگی سالم و سعادتمند بهره‌مند شوند.
وی یکی از فواید ازدواج سالم را نجات از سرگردانی جوانان بیان کرد و گفت: تکامل اجتماعی، دوری از گناهان و کسب تقوا، سلامت روان، رشد اخلاقی و معنوی و رشد اجتماعی و تداوم نسل از فواید ازدواج سالم است.
زندیه با بیان اینکه ازدواج از فرایندهای بسیار مهم در تمام ادیان به‌ویژه دین مبین اسلام محسوب می‌شود، عنوان کرد: آگاهی و بینش قبل ازدواج درباره زندگی مشترک موجب تداوم و استحکام زندگی خواهد شد.
زندیه با اشاره به بسط و گسترش سبک زندگی اسلامی و نهادینه کردن فرهنگ ازدواج آسان در جامعه، گفت: این سنت با ارزش و با الگوگیری از ازدواج پرخیر و برکت حضرت علی و حضرت زهرا در جامعه احیا شده و زمینه ازدواج آسان برای جوانان در جامعه فراهم شود.
فرماندار بیجار با بیان اینکه ازدواج در جامعه اسلامی از یک ارزش و جایگاه والایی برخوردار است، گفت: برای ترویج امر مقدس و با ارزش ازدواج روایات و احادیث متعددی نقل شده است که ما باید با تأسی از آیات و روایات زمینه ازدواج سهل و آسان برای پسران و دختران خود را فراهم کنیم.
زندیه با تأکید بر لزوم تسهیل در امر ازدواج، این مهم را امری نیک و پسندیده دانست و گفت: در بحث ازدواج به دو موضوع مهم اشتغال و مسکن جوانان باید توجه شود و چون وجود این دو مقوله مهم زمینه ازدواج جوانان را فراهم و عدم ازدواج را مرتفع می‌سازد.
وی عنوان کرد: با خویشتن‌داری و و مدیریت آسیب‌ها از جمله طلاق می‌توان جامعه را به سوی کمال و سعادت پیش برد.
این مقام مسئول افزود: با بررسی و ریشه‌یابی دلایل افزایش سن ازدواج، مسائل اقتصادی و فرهنگی به عنوان یک هشدار و معضل اجتماعی، نگاه منفی جوانان را به همراه دارد.
فرماندار بیجار انتخاب همسر را از مهم‌ترین تصمیم‌های فرد در زندگی بیان کرد و گفت: تشکیل خانواده‌ سالم و پایدار مانند هر امر مهم دیگری نیازمند تفکر منطقی و تلاش و کوشش است.
زندیه به ازدیاد آمار طلاق در جامعه اشاره و آن را ناشی از عدم شناخت زوجین نسبت به هم قبل از ازدواج دانست و گفت: آشنایی کامل زوجین قبل از ازدواج موجب دوام و ماندگاری زندگی زناشویی خواهد شد.
فرماندار بیجار در پایان سخنان خود بر برگزاری مستمر اینگونه کارگاه‌ها و نشست‌ها تأکید و بر تأثیرات مثبت آن ابراز امیدواری کرد.۹۴/۱۲/۱۶ :: ۱۷:۰۲لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6915

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =