خانه / اجتماعی / فرماندار بیجار: اولین دفتر شهرستانی حوزه هنری کردستان در بیجار راه اندازی می شود

فرماندار بیجار: اولین دفتر شهرستانی حوزه هنری کردستان در بیجار راه اندازی می شود

سنندج – فرماندار شهرستان بیجار از راه اندازی و افتتاح دفتر حوزه هنری بیجار همزمان با ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زندیه شامگاه سه شنبه در نشست با رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: خوشبختانه به دنبال پیگیری های صورت گرفته و نظر مساعد رئیس حوزه هنری کشور، اولین دفتر شهرستانی حوزه هنری کردستان در بیجار افتتاح می شود.
وی با اشاره به پتانسیل های بالای فرهنگی و هنری شهرستان بیجار و همچنین اهداف و سیاست های حوزه هنری، عنوان کرد: افتتاح دفتر این حوزه در شهرستان بیجار به منظور بالابردن پتانسیل های موجود شهرستان ضروری است و به همین دلیل فرمانداری به صورت ویژه از آن حمایت می کند.
وی با تقدیر و تشکر از مسئولین حوزه هنری کشور و همچنین تلاشهای امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان، افزود: جایگاه حوزه هنری به عنوان مرکز فعالیت های هنری متناسب با اهداف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین نگاه ویژه مقام معظم رهبری به این حوزه به عنوان «امید هنر انقلاب» برکسی پوشیده نیست.
فرماندار شهرستان بیجار به جایگاه برنامه های مهم حوزه هنری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با برنامه ها ی تأثیرگذار حوزه هنری، رضایت کلیه هنرمندان و مسئولین استان از عملکرد مثبت حوزه هنری استان را درپی داشته و قطعا تأسیس دفتر شهرستان بیجار با ویژگی های قومی و مذهبی زمینه ارتقاء بیش از پیش سطح فرهنگ و هنر در استان خواهد شد.
وی با تقدیر و تشکر از برگزاری مراسم تجلیل از هنرمند پیشکسوت تئاتر شهرستان بیجار استاد «علی نوربخش» از هنرمندان شهرستان بیجار توسط حوزه هنری که با استقبال گسترده مردم هنردوست بیجاری مواجه گردید، گفت: این گونه برنامه ها می تواند ضمن معرفی هنرمندان شاخص به نسل های جوان رضایتمندی هنرمندان متعهد و دلسوز جامعه را فراهم نموده و زمینه الگوسازی مناسب با فرهنگ مردم منطقه شود.
زندیه در پایان سخنان خود یادآور شد: با توجه به اهداف متعالی و سیاست های محوری حوزه هنری و کارنامه درخشان در استان، هنر و فرهنگ شهرستان بیجار از امکانات ارزنده حوزه هنری انقلاب اسلامی بهره کافی را برده و زمینه تولید آثار فاخر هنرمندان توانمند این شهرستان بیش از پیش مهیا شود.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۴۸۶۲ – چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۸:۳۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 7011

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پنج =