خانه / فرهنگی / فرماندار بیجار: ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار در بین جوانان

فرماندار بیجار: ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار در بین جوانان

بیجار – فرماندار بیجار با تاکید براینکه بیکاری مهمترین معضل بیجار است بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار در بین افراد و بالاخص جوانان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زندیه شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز کارگرکه با حضور مسئولان و جمعی از کارگران واحدهای تولیدی بیجار در مجتمع امیر نظام گروسی برگزار شد، بر اهمیت حفظ جایگاه کارگران تاکید کرد و اظهار داشت: در جامعه اسلامی، کار و کارگر از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است.
وی افزود: لازم است در چرخه تولید کشور از توان نیرو های متعهد و متخصص و جوانان پر انرژی بهره گرفت و جامعه را به سوی توسعه و پیشرفت سوق داد.
وی اضافه کرد: در دنیای امروز توسعه اقتصادی وابسته به پول و سرمایه نیست و علم، دانش و تفکر است که زمینه ساز توسعه و  ثروت اندوزی می شود.
زندیه در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ و تحقق شعار سال بیان داشت: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی بیکاری را معضلی مهم در بیجار دانست و گفت: در حال حاضر پنج هزار جوان تحصیلکرده بیکار در سطح شهرستان داریم.
وی با تاکید بر تقویت فرهنگ کار و تغییر نگرش به شغل در بین جوانان عنوان کرد: جوانان صرفا به فکر مشاغل اداری و پشت‌ میز نشینی نباشند تا تغییر نگرش نسبت به کار ایجاد شود.
فرماندار بیجار با تاکید بر اینکه ظرفیت های عظیم سرمایه گذاری در بیجار است که به خارج از شهرستان روانه می شود، اظهار داشت:اگر این سرمایه ها در بانک های دیگر شهرها سرمایه گذاری نشود می تواند نقش مهمی در پیشرفت شهرستان داشته باشد.
وی در پایان یادآور شد:لازم است تا با همکاری تمامی ارگانها و نهادها و مردم نقاط قوت شهرستان را شناسایی کنیم و بتوانیم در مسیر توسعه و پیشرفت شهرستان گام برداریم.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۴۱۴۳ – دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۸:۰۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4169

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =