فرماندار جدید سنندج: اولویتم کار فرهنگی است/ کردستان ذخیره‌گاه فرهنگی ایران  

فرماندار جدید سنندج با بیان به اینکه برنامه‌ام توسعه همه‌جانبه است، گفت: اولویت من در این راستا بحث فرهنگی است و پس از آن مسئله اشتغال و معیشت و معضل حل مشکل حاشیه‌نشینی از دیگر موارد مهم در این باره است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدابراهیم زارعی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار سنندج در مجتمع فجر سنندج، اظهار کرد: وظیفه سنگینی بر دوش من قرار دارد چرا که فرد خوشنامی پیش از من این مسئولیت را بر عهده داشت.
وی با بیان اینکه خوشبختانه فرماندار شهری شده‌ام که فرهنگی بوده و از آن شناخت زیادی دارم گفت: حیات 400 سال اخیر این شهر را مطالعه کرده‌ام و معتقدم کردستان ذخیره‌گاه فرهنگی کشور و سنندج ذخیره‌گاه فرهنگی کردستان است.
فرماندار جدید سنندج با بیان اینکه معماری و شهرسازی در سنندج جایگاه وی‍ژه‌ای داشته است، تصریح کرد: امروز معماری و شهرسازی را مناسب نمی‌بینم و شهر زیبایی مشاهده نمی‌شود.
زارعی با تأکید بر لزوم توجه وی‍ژه به شهر سنندج اظهار کرد: این امر با توجه به اینکه این شهر در گذشته وضعیت عالی از نظر معماری داشته است بسیار ضروری است.
وی با اشاره به اینکه برنامه من در ارتباط با توسعه همه‌جانبه است، گفت: اولویت من در این راستا بحث فرهنگی است و پس از آن مسئله اشتغال و معیشت و معضل حل مشکل حاشیه‌نشینی از دیگر موارد مهم در این باره است.
فرماندار جدید سنندج با تأکید بر اینکه این شهر دچار حاشیه‌نشینی بسیار شده است گفت: عجیب است که این مسئله تنها مختص یک نقطه نبوده و تمام گوشه‌های شهر با این موضوع دست به گریبان است.
زارعی با بیان اینکه برای کمربند ایمنی فضای سبز سنندج به توجه ویژه نیاز دارد، گفت: باید بار هجوم مردم به برخی نقاط تقسیم شود.
وی با اشاره به معضل سنگین ترافیک شهر سنندج، رفع آن را نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها، مدیران و نخبگان اعلام کرد و گفت: طبیعت و محیط زیست و منابع طبیعی شهر ما نیاز به توجه دارند.
فرماندار سنندج با تأکید بر اینکه همه رودخانه‌های شهر به فاضلاب تبدیل شده است، ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم زمینه رفع این مشکلات و فراهم کردن زمینه مناسب برای توسعه شهرستان فراهم شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *