خانه / سیاسی / فرماندار خواستار شد:لزوم تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری بر اساس ظرفیت های استان/رفع موانع سرمایه گذاری و ارائه راهكارهای جذب سرمایه در سقز ضروری است

فرماندار خواستار شد:لزوم تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری بر اساس ظرفیت های استان/رفع موانع سرمایه گذاری و ارائه راهكارهای جذب سرمایه در سقز ضروری است

 فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به ظرفیت های این شهرستان، خواستار تلاش برای دعوت از سرمایه گذاران در راستای اجرای طرح های فنی، عمرانی، اقتصادی و اشتغال زایی شد.

به گزارش خبرنگار ما ،‌ نادر فخری فرماندار شهرستان سقز ،  در نشست با  سرمایه داران بخش خصوصی شهرستان سقز اظهار کرد: بایستی در كارگروه های اشتغال، شورای توسعه فناوری و مهارت، نشست با بانك ها و در دپارتمان سرمایه گذاری، موانع سرمایه گذاری بررسی و ارائه راهكارهای جذب سرمایه در شهرستان تدوین شود.
وی با اشاره به ابلاغ سیاست های رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی، نقش مردم را در این راستا با اهمیت بر شمرد و گفت: اقدام بخش خصوصی و سرمایه گذاری در كشور، حركت در راستای اقتصاد مقاومتی است.
فرماندار سقز با بیان اینكه تكیه بر ظرفیت های داخلی، رویكرد جهادی و مردم محوری از مولفه های اقتصاد مقاومتی است از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در تولید بتن سبك تشكر کرد و افزود: تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی همواره در دستور كار مسئولان شهرستان سقز قرار دارد و قرار خواهد گرفت زیرا عمران و آبادانی كشور، در گرو ایجاد عزم ملی و همدلی و بستر سازی پیرامون استفاده از نقش مردم در توسعه كشور است.
وی تصریح کرد: تحقق این مهم، تحرك و پویایی در اقتصاد كشور ایجاد می کند و باعث بهبود شاخص های كلان اقتصادی و توانایی مقاومت در برابر عوامل تهدید زا خواهد شد.
فخری گفت: سودآوری فعالیت های اقتصادی، حفظ مالكیت و ثبات سیاست های كلان اقتصادی از مولفه های اصلی ورود سرمایه گذار به بخش های تولیدی می باشد.
وی عوامل قانونی و اداری، اقتصادی، فرهنگی و منطقه ای و عوامل مربوط به دولت را پنج عامل اثرگذار در سرمایه گذاری بخش خصوصی بر شمرد و تاكید کرد: بررسی های انجام شده حاكی از آن است كه اساسا سرمایه گذاری در یك منطقه یا استان همبستگی بسیار بالایی با سیاست های كلی اعمال شده در سطح كشور دارد كه البته این امر نافی مدیریت صحیح و بهینه در سطح منطقه و استان نمی شود.
فرماندار سقز خواستار تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری بر اساس ظرفیت های استان و شهرستان شد و تاكید کرد: سرمایه گذاری تنها پول نیست بلكه كارآفرینی و مهارت نیز نیاز دارد كه در این راستا، افراد خلاق، نوآور و مبتكر به عنوان كارآفرینان، منشاء تحولات بزرگی در زمینه های صنعتی، تولیدی و خدماتی شده اند.
در این نشست اسماعیل رستم پور، معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز هم به تشریح فرصت های سرمایه گذاری استان كردستان و شهرستان سقز در بخش های مختلف پرداخت و گفت: برگزاری جلسات با ادارات و بانكها در راستای تسهیل در امر سرمایه گذاری همواره در دستور كار بوده است و در این راستا از هیچ كوششی دریغ نخواهد شد

شناسه خبر : 18061

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =