خانه / سیاسی / فرماندار دیواندره: ۱۳۶۲نفر در دیواندره داوطلب حضور در شوراهای اسلامی هستند.

فرماندار دیواندره: ۱۳۶۲نفر در دیواندره داوطلب حضور در شوراهای اسلامی هستند.

سنندج – فرماندار دیواندره گفت: شهرستان دیواندره با ثبت نام ۱۳۶۲ داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا رتبه اول را در سطح استان از لحاظ شرکت کننده دارد.

روابط عمومی فرمانداری مریوان، جعفر توان بیان کرد: تعداد کل داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی در شهرستان دیواندره ۱۳۶۲ نفر است که از این تعداد ۸۰ نفر داوطلب نقاط شهری و ۱۲۸۲ نفر داوطلب نقاط روستایی هستند.
وی ادامه داد: از میان این افراد ۱۹ نفر داوطلب زن که ۱۴ نفر از آنان برای نقاط روستایی و ۵ نفر داوطلب انتخابات شورای اسلامی شهر دیواندره و زرینه هستند.
توان به درصد مشارکت مردم شهرستان در صحنه انتخابات اشاره کرد و افزود: مشارکت مردم شهرستان دیواندره در این دوره نسبت به دوره چهارم در مجموع ۴۰ درصد افزایش داشته که در نقاط روستایی ۴۷ درصد و نقاط شهری ۱۸ درصد حضور مردم به عنوان داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی بیشتر بوده است.
فرماندار دیواندره گفت: جوانترین کاندیدا با ۲۵ سال سن و مسن ترین کاندیدا با ۱۰۷ سال سن در شهرستان دیواندره داوطلب عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می باشند.
توان احساس آرامش و اعتماد را زمینه برگزاری انتخابات پرشور برشمرد و ابراز کرد: فضای آرام و امن زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم می کند و تلاش ما به عنوان مجریان انتخابات، ایجاد بستری مناسب برای حضور پرشور در انتخابات و فضای بانشاط در جامعه است.
وی عنوان کرد: مردم شهرستان دیواندره همیشه در تمام صحنه های انقلاب حضوری حداکثری داشته اند و همین حس حماسی سبب شد تا بیشترین داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در سطح استان مربوط به این شهرستان باشد.
فرماندار شهرستان دیواندره افزود: باید انتخاباتی برگزار کنیم که با روح انقلاب و نظام ما تطبیق داشته و هم تراز باشد و سیرت انتخابات، که همان تجلی مشارکت و حضور حداکثری مردم است نمایان گردد، والا در اکثریت کشورهای جهان انتخابات برگزار می شود و فاقد این شرایط هستند.
رئیس ستاد انتخابات دیواندره در پایان از همه افرادی که در مراحل ثبت نام، اعضای ستاد را همکاری نمودند، بویژه مردم همیشه در صحنه شهرستان دیواندره قدردانی کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۴۱۲۸۴ – پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۰:۴۰

شناسه خبر : 11963

این خبر رو هم ببینید

گره های کور انتخابات شورای شهر

عدم آشنایی نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر با قوانین و مسئله اعمال سلیقه های بی حد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =