فرماندار سقز: کمترین ساخت و ساز غیرمجاز کردستان مربوط به سقز است

فرماندار سقز با اشاره به قانون‌مداری و اخلاق‌مداری مردم شهرستان سقز گفت: کمترین ساخت و ساز غیر مجاز کردستان مربوط به شهرستان سقز است.
 

 
نادر فخری صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات عمرانی شهرستان سقز که با حضور معاون عمرانی استاندار کردستان در فرمانداری اسن شهرستان تشکیل شد با اشاره به اهمیت بحث عمران شهری اظهار کرد: کار در این حوزه نیاز به عزم و اراده جهادی دارد و باید تمامی ادارات در این مسیر از شهرداری‌ها حمایت کنند.
وی ساماندهی صنوف آلاینده، ایجاد نمایشگاه اتومبیل در خارج از شهر، ساخت پارکینگ برای خودروهای سنگین، شناسایی حریم فرودگاه سقز و ساماندهی ترمینال سقز را از مهمترین مشکلات عمران شهری برشمرد.
فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: در صورتی که ادارات به فضا برای انجام کار عمرانی نیاز دارند باید زمین آن را تملک کنند و زمین‌هایی هم که تحت مالکیت دولت است  برای خدمات رسانی به شهر مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه کمترین ساخت و ساز غیر مجاز کردستان مربوط به شهرستان سقز است گفت: این امر نشانه قانون‌مداری و اخلاق‌مداری مردم سقز و تلاش مسئولان مربوطه از جمله شهرداری در این راستا بوده است.
اعضای شورای اسلامی شهر سقز هم در این جلسه خواستار الحاق 295 هکتار به محدوده شهر سقز،ساماندهی ورودی‌های سقز به ویژه ورودی سقز بوکان،پرداخت بدهی‌های شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی، ایجاد کمربند سبز در حاشیه سقز،ساماندهی و احداث بازارچه‌های میوه و تره‌بار در محلات شهر شدند.
شهردار سقز هم در این جلسه با بیان اینکه 270 میلیارد ریال بدهی شهرداری به طلبکاران پرداخت شده  است افزود: طلب تعدادی زیادی از پیمانکاران هنوز پرداخت نشده است.
وی خواستار حمایت در اتمام پروژه های عمرانی پل عابر پیاده،سالن ستاد حوادث، تملک زمین برای ساماندهی ترمینال سقز و احیای فضای سبز در تپه‌های مالان و جاقل سقز شد.
منبع: خبرگزاری تسنیم

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *