خانه / اجتماعی / فرماندار شهرستان سنندج: مشارکت مردم در پروژه های عمرانی در روستاها ضروری است

فرماندار شهرستان سنندج: مشارکت مردم در پروژه های عمرانی در روستاها ضروری است

سنندج – فرماندار شهرستان سنندج مشارکت و همراهی مردم در راستای اجرایی کردن پروژه های عمرانی و توسعه ای در روستاها را یکی از نیازهای لازم و ضروری عنوان کرد.


محمدابراهیم زارعی شامگاه یکشنبه در جریان پروژه گازرسانی به روستای هشمیز از توابع سیروان که با حضور فرمانده سپاه شهرستان سنندج و مدیرعامل شرکت گاز کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه مسئولین خدمتگزاران مردم هستند، اظهارداشت: انقلاب ما مردمی‌ترین انقلاب دنیاست و به همین خاطر باید از مشارکت مردم به عنوان سرمایه ملی در راستای توسعه استفاده کرد.
وی افزود: کردستان یک استان سبز است و اگر نعمت گاز به تمام نقاط آن کشیده شود، طبیعت این استان کمترآسیب می‌بیند.

فرماندار سنندج با اذعان به اینکه پس از انقلاب دولت و نظام عملیات گازکشی به مناطق صعب‌العبور و کوهستانی را در راستای ارائه خدمت، اجرایی کردند، گفت: این اتفاق مبارک با وجود تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب بر کشور سایه افکنده بود، محقق شد.
وی با تأکید بر اینکه با استفاده از داشته‌هایمان برای ارائه خدمت، کوتاهی نکرده‌ایم، تصریح کرد: تمامی این اتفاقات مبارک با همکاری مردم و همراهی شوراهای روستا و پیگیری مشکلات دست یافتنی شد.

زارعی با تأکید بر اینکه مردمان منطقه سیروان ثروت کم نظیری دارند، ادامه داد: ۹ روستای استان کردستان در فهرست ملی ثبت شده‌اند که این اتفاق، بستر خلق ثروتی عظیم از ظرفیت‌های فرهنگی منطقه را برای کردستان فراهم می‌سازد.
وی با بیان اینکه ثبت روستاها به عنوان سرمایه‌های ملی با نگاه ویژه به حفاظت محیط زیست، معماری و بافت سنتی روستاها، زبان و آداب و رسوم و همچنین بهره از ظرفیت های بومی و محلی لحاظ شود، افزود: با این اقدامات مانع خروج روستاها از گنجینه آثار ملی خواهیم شد.

فرماندار سنندج با ذکر اینکه در طول این ۴۰ سال با وجود مشکلات و سختی ها، دولت توانسته خدمت کند، گفت: تلاش تمامی نیروهای امنیتی، انتظام و نظامی بستر ساز استقرار امنیت پایدار بوده و در سایه همین امنیت پایدار بود که فعالیت های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و توسعه ای در کردستان دنبال شد.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۰ شهید روستای هشمز، گفت: جوانان و نوجوانان این روستا باید همت خود را به کار بسته تا با حفظ و صیانت از داشته‌هایشان، ظرفیت توسعه منطقه سیروان را فراهم سازند.

زارعی تحقق این مهم را نیازمند جذب گردشگران با تکیه بر پتانسیل‌های منطقه دانست و خاطرنشان کرد: پروژه های کلانی در منطقه سیروان در دست پیگیری است که تلاش می شود بسترهای زیرساختی آنها نیز فراهم گردد.
وی در پایان انرژی گاز را یکی از بسترهای توسعه ای در منطقه عنوان کرد و یادآور شد: امید است مردم به عنوان حافظان ثروت ملی و منطقه ای در کنار مسئولین نیاز توسعه ای منطقه و استان را تسریع بخشند.

شناسه خبر : 22525

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 15 =