خانه / جریانات تکفیری / فرماندار کامیاران هویت جلاد کُرد زبان داعش را اعلام کرد

فرماندار کامیاران هویت جلاد کُرد زبان داعش را اعلام کرد

مسعود روحانی فرماندارا کامیاران جزئیات بیشتری درباره جلاد داعش که اهل این شهرستان است آشکار کرد.

 به گزارش زریان، هفته گذشته داعش فیلمی را منتشر کرد که در آن  «محمد شرطی»  جلاد داعش سر یک پیشمرگ کُرد را می برد و سران اقلیم کردستان عراق را تهدید می کند.
به گزارش سایت کُرد زبان خندان این جلاد داعش محمد ابراهیمی نام دارد و در داعش به محمد شرطی مشهور است.
«مسعود روحانی» فرماندار شهرستان کامیاران در گفت وگو با سایت خندان گفت: محمد شرطی که اهل شهرستان کامیاران در استان کردستان است برای نیروهای امنیتی این شهرستان شناخته شده بود و قبل از پیوستن به گروه تروریستی داعش تحت نظر نیروهای اطلاعاتی بوده است.
فرماندار کامیاران ضمن تسلیت به  خانواده قربانیان جنگ داعش گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف گروه های افراطی و ارهابی بوده است و در داخل ایران با کارهای فرهنگی جلوی نفوذ اینگونه تفکرات را گرفته است اما گاهی برخی از افرادی مثل محمد شرطی پیدا می شوند که سرنوشتشان در ایران یا فرار کردن و یا دستگیر شدن و به سزای اعمالشان رسیدن است چون طبیعت تفکر آنها با فرهنگ کردها و مردم کامیاران در تضاد است و همخوانی ندارد .
روحانی درباره احتمال برگشت محمد شرطی به ایران می گوید: بازگشت او به ایران محال است چون او می داند با بازگشت به ایران چه مجازاتی در انتظارش است و طبق قانون در ایران محاکمه خواهد شد اگرچه من قاضی نیستم اما احتمال می دهم که حکم او کمتر از اعدام نخواهد بود.
محمد شرطی ۳۵ سال سن دارد و ۱۸ ماه قبل به داعش پیوسته است.
مادر محمد شرطی به نام اسما در خصوص پسرش به سایت کردی زبان خندان می گوید: ما نمی دانیم که محمد چطور با احزاب افراط گرای اسلامی ارتباط برقرار کرده است تنها می دانیم که چند ماه قبل با زن و تنها فرزندش به داعش گرویده است.
اسما می گوید: تا یک ماه قبل با محمد شرطی تماس داشته ایم اما یک ماه است از او بی خبریم و بعد از حادثه به شهادت رساندن پیشمرگ دیگر او پسر ما نیست و هیچ ارتباطی با او نخواهیم داشت. تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۱۶لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3367

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =