خانه / سیاسی / فرمانده ارشد شناورهاي آمريکايي توقیف شده: بابت ورود به آب‌های ايران عذر می‌خواهيم/ سپاس از رفتار ایرانی‌ها

فرمانده ارشد شناورهاي آمريکايي توقیف شده: بابت ورود به آب‌های ايران عذر می‌خواهيم/ سپاس از رفتار ایرانی‌ها

فرمانده ارشد شناورهاي آمريکايي گفت: ورود به آب‌هاي سرزميني ايران اشتباه بود و بابت اين اشتباه عذر مي‌خواهيم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، ديويد نارکر فرمانده ارشد شناورهاي آمريکايي که عصر روز گذشته توسط نیروهای سپاه پاسداران توقیف و امروز آزاد شدند، با اشاره به جزئیات ماجرا گفت: ما از کويت به بحرين مي‌رفتيم که يک اشتباه رخ داد و ما نادانسته وارد آب‌هاي سرزميني ايران شديم.
وي که ۲۷ سال دارد، ادامه داد: نشانه‌هايي بر روي صفحه مکان‌ياب شناور ديدم که نشان دهنده اين بود که اينجا آب‌هاي سرزميني ايران است، اما من اشتباه کردم و وارد اين محدوده شديم و از اين اشتباه عذرخواهي مي‌کنم.
فرمانده ارشد شناورهاي آمريکايي با تشکر از رفتار ايراني‌ها با خود و همکارانش گفت: رفتار ايراني‌ها با ما بسيار خوب بود و از آنها سپاسگزاريم.
نارکر درباره لحظه دستگيريشان به دست نيروهاي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: شناورهاي ايراني به ما نزديک شدند، آنها مسلح بودند و ما تلاش کرديم که با آنها صحبت کنيم ولي دستگيرمان کردند.
او که اهل ايالت شيکاگو امريکا و مجرد است، گفت: دوست دارد هرچه زودتر به کشورش برگردد.
بر اساس این گزارش، ساعت ۱۶:۳۰ سه شنبه ۲۲ دي دو فروند شناور رزمي آمريکايي حامل ۱۰ تفنگدار مسلح (۹ مرد و يک زن) وارد آب‎هاي سرزميني جمهوري اسلامي ايران در حوالي جزيره فارسي شده بود که واحدهاي شناوري رزمي منطقه دوم نيروي دريايي سپاه آنها را توقيف و به جزيره فارسي منتقل کردند.
این افراد پس از بررسی صحت ادعایشان مبنی بر ورود اشتباه به محدوده آبهای سرزمینی جمهوی اسلامی ایران و عذرخواهی، ظهر امروز در آبهای بین‌المللی رها شدند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۴۵۱۵ – چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ – ۲۰:۵۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14625

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =