فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان: خانواده بهترین ظرفیت برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، سردار سیدصادق حسینی در جلسه حجاب و عفاف شهرستان سنندج، اظهار داشت: باید پیش از هر چیزی بدانیم شاخصه هدف گذاری برای موضوع حجاب و عفاف در اردوگاه خودی و دشمن چگونه رصد می‌شود و اینکه چگونه می‌توانیم وضعیت موجود جامعه را در بحث حجاب و عفاف تغییر دهیم.

وی بر لزوم فرهنگ سازی و نظارت بر دستگاه‌ها و ارزیابی آنان در حوزه رعایت حجاب و عفاف و الگوهای اسلامی تاکید کرد و افزود: نیاز است بر تولید و تبلیغ لباس‌های نامناسب در بازار نظارت وجود داشته باشد چرا که بسیاری از مدل‌های پوشاک که عرضه می‌شود با الگوهای اسلامی منافات دارد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و مردم وظیفه دارند در بحث مقابله با بدحجابی فعال باشند، ادامه داد: اقدامات خوبی صورت گرفته اما سه بخش مهم خانواده، جامعه و دستگاه‌های مختلف باید تشریک مساعی کرده و در زمینه فرهنگ سازی رعایت حجاب و عفاف همکاری بهتری داشته باشند.

سردار حسینی یادآور شد: موضوعی و موردی برخورد کردن با مسائل چیزی از پیش نخواهد بُرد بلکه حتی اگر بتوانیم چند نفر را به سمت اصلاح پیش ببریم بسیار خوب در این حوزه عمل شده است.

وی آموزش فرهنگ عمومی و اسلامی را در جامعه ضعیف و نامناسب دانست و بیان کرد: در قسمت‌هایی از شهر بویژه کمربندی آبیدر، حجاب آنچنان که لازم است از سوی بانوان رعایت نمی‌شود و عده‌ای که رعایت نمی‌کنند نمود بیشتری دارد پس باید در فضای مجازی، دانشگاه‌ها و مدارس در این زمینه فرهنگ‌سازی شود و خانواده‌ها نیز باید جدی‌تر به موضوع ورود پیدا کنند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: خانواده، اجتماع و دستگاه‌ها منظومه‌ای از سه عنصر هستند که در جامعه بسیار مؤثر است و متأسفانه اقدامات ارزشی در سطح شهر برای جلوگیری از بد حجابی بسیار کم است.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *