خانه / فرهنگی / فرمانده سپاه کردستان: کم‌لطفی برخی مسئولان به شهدا پسندیده نیست

فرمانده سپاه کردستان: کم‌لطفی برخی مسئولان به شهدا پسندیده نیست

فرمانده سپاه کردستان گفت: شهدا بهترین داشته خود را تقدیم نظام کردند و با این وجود کم‌لطفی برخی از مسئولان به شهدا و خانواده آنان قابل قبول نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدحسین رجبی چهارشنبه شب در مراسم شب شعر و خاطره دفاع مقدس بزرگداشت شهید ورمقانی که به همت حوزه هنری کردستان در سالن شماره دو پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: این محفل معنوی اگر به نام شهید ورمقانی است اما یک برنامه نمادینی است که یاد همه شهیدان گرامی داشته می‌شود و من از بانیان این جلسه معنوی قدردانی می‌کنم.
 
وی افزود: این جلسات یک یادآوری و تذکر است که ما، مسئول و غیرمسئول مدیون خون شهدا هستیم که ما را از نعمت امنیت و آرامش و آسایش برخوردار کردند.
 
فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان در ادامه به خصوصیات شهید هوشنگ ورمقانی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار دارای تحصیلات عالیه بود و می‌توانست بدون حضور در میادین رزم و جنگ و مبارزه با اشرار و گروهک‌های ضدانقلاب، همانند خیلی از زندگی‌ها، زندگی داشته باشد اما وی بهترین انتخاب را کرد.
 
رجبی خاطرنشان کرد: شهید ورمقانی یکی از صدها و هزاران شهید مظلومی است که با اهدای خون خود، امنیت را برای مردم استان و کشور به ارمغان آوردند.
 
وی همچنین افزود: هر کدام از شهدا ویژگی خاص خود را داشتند اما ویژگی‌های شهید ورمقانی متمایز بود و او در شناخت دشمن، ولایتمداری، رعایت اخلاق با مردم و نیروهای تحت امر و حتی در موضوعات دیگر در بالاترین سطح قرار داشت.
 
فرمانده سپاه کردستان یادآوری کرد: آمادگی دائم برای رزم با اسلحه و کوله‌پشتی یکی دیگر از ویژگی‌های بارز شهید ورمقانی بود که وی را از سایر شهدا متمایز کرده بود.
 
رجبی اضافه کرد: با وجود اینکه شهید ورمقانی دوره دافوس را گذرانده بود و می‌توانست در رده‌های ستادی خدمت کند اما او با علاقه‌ و عشقی که به خدمت و مبارزه با ضدانقلاب داشت، یک گردان نامنظم در شمال‌غرب را مدیریت و هدایت می‌کرد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: در هر قشری از مردم کردستان شهدای مظلومی داریم که در کشور نمونه آن کمتر است و مصداق آن را می‌توان به شهیدی در مریوان اشاره کرد که سر وی را با موزاییک بریدند و اکنون نیز جنایات سفیانی‌ها در ادامه آن جنایات است.
 
فرمانده سپاه بیت‌المقدس گفت: این مجالس یک یادآوری است که شهیدان عمل و تعهد خود را انجام دادند و اکنون نوبت ما مسئولان است که به وظیفه خود عمل کنیم اما برخی از مسئولان نسبت به شهدا و خانواده آنان کم‌لطفی می‌کنند که چنین کاری هرگز پسندیده نیست.
 
رجبی در پایان صحبت‌های خود افزود: اگر کاری هم در حق شهدا کرده باشیم نباید سر آنها منت گذاشت چرا که برای خود کرده‌ایم و این یادآوری است که به خود بیاییم.
 
انتهای پیام/۷۹۰۰۱/الف۳۰/ژ۱۰۰۱
 

شناسه خبر : 4609

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =