خانه / سیاسی / فرمانده ی شاخه ی نظامی پ.ک.ک: امشب در شنگال با داعشی ها می جنگیم

فرمانده ی شاخه ی نظامی پ.ک.ک: امشب در شنگال با داعشی ها می جنگیم

مراد قاراییلان با ضرورت وحدت همه ی کردها در برابر داعش تاکید کرد

به نقل از روزنامه ی اوزگور گوندم، مراد قاراییلان فرمانده ی شاخه ی نظامی پ.ک.ک اعلام کرد:«منطقه ی شنگال برای همه ی کردها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این منطقه دارای شناسنامه ی هویتی و فرهنگی بسیار ارزشمندی است و عاشق و قهرمان بزرگ کردها یعنی درویش عبدی از میان مردم این منطقه برخاسته و ما نمی توانیم شنگال را به حال خود رها کنیم و تا آخرین قطره ی خون، از این دیار تاریخی دفاع می کنیم».
قاراییلان در ادامه به تندی از حزب دموکرات کردستان عراق انتقاد کرده و گفت:«اگر نیروهای پیشمرگ آنان تدابیر دفاعی مناسبی اتخاذ می کردند، داعش تا این اندازه پیشروی نمی کرد. ما چندی پیش هیاتی از رفقای مسئول روابط خارجی خود را نزد آنان فرستادیم و اعلام کردیم که نیروهای شاخه ی نظامی ما آمادگی دارند که از کرکوک، مخمور و شنگال دفاع کنند اما آنان پیشنهاد ما را رد کردند. ما حدس می زدیم که داعش به سوی شنگال حرکت کند. به همین خاطر تعدادی از نیروهای زبده و کارشناس خود را به دیار شنگال فرستادیم تا برخی اقدامات تدارکاتی انجام دهند و شناسایی دقیقی از شرایط منطقه به عمل بیاورند. اما سه تن از این رفقا، توسط حزب دموکرات دستگیر شدند و هنوز هم از سه هفته پیش تاکنون، آنان در دهوک زندانی هستند. با این حال ما شنگال را رها نمی کنیم. ما همین امشب دست به حمله می زنیم و کوهستان شنگال را تحت کنترل خود درآورده و در آن جا خواهیم ماند».
 وی در ادامه اعلام کرد که حضور مدافعین کُرد سوری در شنگال و درگیر شدن آنان با داعشی ها یک اقدام قهرمانانه و شایان ستایش است و باید همه ی احزاب کُرد تلاش کنند تا نیروهای پیشمرگ و افراد مسلح تحت امر خود را همراه با شاخه ی نظامی پ.ک.ک و مدافعین کُرد سوری، در یک تشکیلات نظامی مشترک، همراه کنند.
 
 
کد مطلب: ۶۷۵۳۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۴  |  ساعت: ۲۰ : ۴۶ – کرد پرس

شناسه خبر : 18501

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =