فرماندۀ YPJ: پاکسازی کامل کانتون کوبانی بسیار نزدیک است

بازماندگان نیروهای داعش در منطقۀ کوبانی و روستاهای آن در موضع انفعال قرار گرفته اند و یارای رویارویی با حملات نیروهای YPG و YPJ را ندارند. بسیاری از آنان به سمت مرزهای ترکیه می گریزند. پیروزی کامل و پاک سازی کل محدودۀ کانتون کوبانی نزدیک است

به گزارش کردپرس به نقل از هاوار نیوز، نیروهای YPG و YPJ موج دوم عملیات خود را برای آزاد سازی روستاهای کوبانی در روز 27 ژانویه آغاز کردند، یک روز پس از پاک سازی مرکز شهر از ستیزه جویان داعش در پی 134 روز مقاومت تاریخی در برابر حملات داعش که روز 15 سپتامبر آغاز شد، تا کنون تعدادی از روستاهای جبهه های غربی، شرقی و جنوبی در زنجیره عملیات نیروهای YPG و YPJ آزاد شده و نیروهای داعش پس از تحمل تلفات سنگینی مجبور به عقب نشینی از این روستاها شده اند.
عظیمه دنیز فرماندۀ YPJ که دربارۀ موج دوم عملیات سخن می گفت، از نزدیک بودن پیروزی در کوبانی گفت و اینکه به زودی خبرهای خوبی از آزاد سازی کل مناطق کانتون کوبانی منتشر خواهد شد.
 
ستیزه جویان به مرزهای ترکیه می گریزند
دنیز خاطر نشان ساخت که آنها در نخستین روز از موج دوم عملیات، که بلافاصله پس از آزادی شهر کوبانی به یمن از خود گذشتگی مبارزانشان آغاز شده است، نقاط استراتژیکی را به تصرف خود در آورده اند که ممکن بود منبع خطری بالقوه برای شهر و روستاهای اطراف باشند.
دنیز با تأکید بر اینکه سلسله عملیات موفق آمیزشان در هر سه جبهۀ کوبانی و گاهی تا حد نبرد تن به تن، همچنان ادامه دارد، گفت: آنها پرچمشان را در هر نقطه ای که عملیاتی انجام شده بر افراشته اند.
فرماندۀ YPJ ضمن اشاره به اینکه دیگر به ستیزه جویان داعش فرصت حمله نداده اند، افزود: «گروه های ستیزه جویان پس از آنکه حملات آنها در نتیجۀ عملیات مؤثر ما در هم شکست شروع به فرار کرده اند. گاهی آنها را می بینیم که به سمت مرزهای ترکیه می روند. در روز های اخیر در شرق، جنوب و غرب کوبانی به آنها اجازۀ آغاز حملۀ جدیدی نداده ایم. آنها برای پیشگیری از حملات بیشتر ما حملاتی ترتیب داده اند اما همۀ آن حملات توسط نیروهای YPG و YPJ در هم شکسته اند».
 
ما حتی یک قدم نیز عقب نمی نشینیم
دنیز با اشاره به اینکه ستیزه جویان داعش در موضع منفعل و دفاعی هستند و در روستاهایی که نیروهای YPG و YPJ دست به عملیات می‌زنند، اقدام به مین گذاری می کنند، ادامه داد: «آنها اقدام به استقرار تک تیر اندازهایی در روستا ها می کنند. همۀ قدرتشان را برای حفظ مناطق تحت سلطۀ خود به کار می گیرند اما در مقابل تاکتیک ها و استراتژی ما نمی توانند مواضع خود را حفظ کنند. ستیزه جویان داعش میدان جنگ را با رویارویی با ما ترک نمی کنند، بلکه تنها روی بر می گردانند و اقدام به فرار می کنند. این نشانه ای است دال بر اینکه آنها عقب نشینی نمی کنند بلکه پس از شکست حملاتشان مجبور به فرار می شوند. ما در شهر کوبانی و مناطقی که در موج دوم حملات به کنترل خود در آورده ایم حتی یک قدم عقب نشینی نداشته ایم. در مقابل ما در مناطقی که به تصرف خود در آورده ایم تجدید قوا نیز کرده ایم».
 
پیروزی نزدیک است
فرماندۀ YPJ عظیمه دنیز تأکید کرد که آنها همچنان به موج دوم حملات خود ادامه خواهند داد تا زمانی که داعش از آخرین وجب خاک کوبانی بیرون رانده شود. وی با اشاره به اینکه پیروزی در کوبانی نزدیک است، افزود: «ستیزه جویان نمی توانند در مقابل اراده و خواست ما مقاومت کنند. ما به کنترل سراسر محدودۀ کوبانی خیلی نزدیک شده ایم. به زودی خبرهای خوبی از آزاد سازی کامل همۀ مناطق کانتون کوبانی خواهیم داد».
دنیز گفت: «پس از پایان موج دوم حملات، هر جا که تهدید داعش متوجه مردم یا سرزمین کردهای سوریه باشد حضور خواهیم داشت، چه در گری سپی (تل ابیض)، مینبیچ، جارابلوس یا هر جای دیگر. ما با همۀ توان خود آماده ایم سه کانتون روژاوا را متحد کنیم».
 
 
 
کد مطلب: 79238  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۹  |  ساعت: ۱۳ : ۵۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *