فرهنگ خدایی ‌باید مبنای کار دستگاه‌های فرهنگی باشد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خواستار توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی استان در خصوص تبیین ارزش‌های اسلامی در جامعه شد و گفت: فرهنگ خدایی ‌باید مبنای کار دستگاه‌های فرهنگی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:فرهنگ خدایی ‌باید مبنای کار دستگاه‌های فرهنگی باشدنماینده ولی فقیه در استان کردستان خواستار توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی استان در خصوص تبیین ارزش‌های اسلامی در جامعه شد و گفت: فرهنگ خدایی ‌باید مبنای کار دستگاه‌های فرهنگی باشد. به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار با معاونان و کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات تابعه این نهاد در سنندج اظهار کرد: استان کردستان یک استان فرهنگی است و مجموعه‌هایی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاه ویژه‌ای در این عرصه دارند. وی افزود: کارکنان این نهاد در شرایط جنگ نرم و مقابله با هجمه‌های گسترده تبلیغاتی و فرهنگی دشمنان دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و در یک اولویت خاص هستند. نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: با توجه به توانمندی‌ها و تجربه‌ای که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروهای تحت امر وی دارند توقعات بسیاری از این نهاد می‌رود و باید با مدنظر قراردادن ویژگی‌های فرهنگی استان برای تعالی هرچه بیشتر این حوزه تلاش نمایند. شاهرودی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: اسلام دین حق بوده و پیامبر(ص) الگو و اسوه بشریت برای همیشه تاریخ است. وی افزود: دین مبین اسلام با آموزه‌ها و احکام جامع و کامل خویش برای تمام برهه‌های زندگی انسان‌ها برنامه داشته و مسیر تعالی و عزت را برای همه بشریت همواره کرده است. نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: باید فرهنگ خدایی مبنای کار دستگاه‌های فرهنگی باشد و آموزه‌های انسان‌ساز دین مبین اسلام در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری در جامعه نهادینه شود. شاهرودی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متعلق به تمام اقشار جامعه است و اگر شرع مقدس را در تمامی برنامه‌های فرهنگی خویش مبنا قرار دهیم بدون شک به پیشرفت و تعالی روزافزون خواهیم رسید. وی افزود: هرگاه مسلمانان فرهنگ دینی خویش را در جامعه عملیاتی کرده‌اند به پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی دست پیدا کرده‌اند، لذا باید با تمام توان در مسیر حاکمیت فرهنگ دینی در جامعه و نمود بیشتر آموزه‌های اسلامی در برنامه‌های فرهنگی و هنری گام برداریم. نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث معراج پیامبر(ص) و سیره و شخصیت والای فخر کائنات اشاره کرد و افزود: تأسی از سیره بزرگان دینی همواره راهگشای امور مسلمانان و هموار کننده مسیر عزت و تعالی آن‌ها بوده است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *