خانه / اجتماعی / فروش اینترنتی کتب دوره پیش دانشگاهی، اولین بار در کشور

فروش اینترنتی کتب دوره پیش دانشگاهی، اولین بار در کشور

از ۱۵ شهریور ماه سال ۹۴ کتاب های درسی بین دانش آموزان توزیع می شود. به گفته مسئولان آموزش و پرورش کتاب های ابتدایی در مدارس و کتاب های فنی و حرفه ای در هنرستان ها توزیع می شود، کتاب های دوره اول و دوم متوسطه توسط کتاب فروشی ها به فروش می رسند

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ – ۱۲:۵۶
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۹ عنوان کتاب درسی در پایه های پنجم و نهم در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ جدیدالتالیف هستند.
 
محی الدین بهرام محمدیان افزود: کتاب‌های علوم، فارسی، ریاضی و تعلیمات اجتماعی در پایه پنجم ابتدایی وکتاب‌های دینی، قرآن، ریاضی، مطالعات اجتماعی، عربی، فارسی، زبان انگلیسی و مهارت نوشتاری در پایه نهم جدید خواهند بود.
 
به گفته محمدیان محتوای برخی کتاب های درسی پایه دهم هم تغییراتی داشته است
 
وی با اشاره چاپ کامل کتاب ها گفت: از ۱۵ شهریور ماه سال ۹۴ کتاب های درسی بین دانش آموزان توزیع می شود. به گفته مسئولان آموزش و پرورش کتاب های ابتدایی در مدارس و کتاب های فنی و حرفه ای در هنرستان ها توزیع می شود، کتاب های دوره اول و دوم متوسطه توسط کتاب فروشی ها به فروش می رسند.
 
همچنین کتاب های پیش دانشگاهی برای اولین بار به صورت اینترنتی به فروش می رسد که امیدواریم در سال های آینده تمام کتاب های درسی از طریق اینترنت به فروش رسند.
 
پیشخوان
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره تغییرات هر ساله در محتوای کتاب های آموزش و پرورش در برنامه پیشخوان ظهر یکشنبه افزود: تغییرات کتاب در راستای برنامه ۱۲ ساله است و ما در هر سال برای ارتقای سطح آموزش موظفیم محتوای دو پایه تحصیلی را تغییر دهیم.
 
وی درخصوص محتوا گفت باید آموزش به معلمان به گونه ای باشد که محتوا به سمت الکترونیکی شدن پیش رود ودراین رابطه باید محتویات جدید آموزش داده شود،دوره های آموزش از شهریور برای الکترونیکی شدن محتوا در دانشگاه تربیت مدرس دایر خواهد شد تا بتوانیم برای تولید محتوا به سطح بین الملی نزدیک شویم.
 
در اکثر مدارس امکانات وجود دارد اما اگردر برخی ازشهرستان ها کمبود وجود داشته بشد با مساعدت اهالی محلی و اولیا این امر جبران می شود و این مدارس در لیست مدارس “لازم التوجه” قرار می گیرند تا سازمان بتواند بررسی را برای فراهم نمودن شرایط مساعد انجام دهد.
 
محمدیان درباره ثبت نام اینترنتی برای دریافت کتب درسی افزود: قبلاکتابهای درسی به دو صورت توزیع می شد کتب ابتدایی و هنرستان در مدرسه وکتب دبیرستانی از کتاب فروشیها تهیه می شد اما امسال در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام اینترنتی صورت می گیرد،اگردانش آموزان درتاریخ های مشخص شده موفق به ثبت نام اینترنتی نشدند از ۱۵ شهریوربه بعدمی توانند کتاب ها را از کتاب فروشیها تحویل بگیرند،بااین روش از بازار سیاه و خرید های مکرر جلوگیر ی می شود.
 
وی افزود شعار سازمان آموزش و پرورش درون داد آموزشی در بستر پژوهشی برای دستیابی به تربیت مطلوب است این بدان معنی است که باید آموزش با تربیت توام باشدو باید شاخص تربیت قابل اندازه گیری باشد مدارس باید مدارس زندگی باشند ودرپایان هر دوره مشخص باشد به چه اهدافی باید برسیم با این ارزشهاامیدواریم به اهداف آموزشی در خدمت تربیت برای زندگی کردن برسیم .
 
 ان در مدرسه وکتب دبیرستانی از کتاب فروشیها تهیه می شد اما امسال در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام اینترنتی صورت می گیرد،اگردانش آموزان درتاریخ های مشخص شده موفق به ثبت نام اینترنتی نشدند از ۱۵ شهریوربه بعدمی توانند کتاب ها را از کتاب فروشیها تحویل بگیرند،بااین روش از بازار سیاه و خرید های مکرر جلوگیر ی می شود.
 
وی افزود شعار سازمان آموزش و پرورش درون داد آموزشی در بستر پژوهشی برای دستیابی به تربیت مطلوب است این بدان معنی است که باید آموزش با تربیت توام باشدو باید شاخص تربیت قابل اندازه گیری باشد مدارس باید مدارس زندگی باشند ودرپایان هر دوره مشخص باشد به چه اهدافی باید برسیم با این ارزشهاامیدواریم به اهداف آموزشی در خدمت تربیت برای زندگی کردن برسیم .

شناسه خبر : 7433

این خبر رو هم ببینید

آیت‌الله مردوخ‌کردستانی از چهره‌های شاخص جریان مشروطه بود

نویسنده و پژوهشگر کردستانی گفت: در زمانی که خود مشروطه‌خواهان نیز درک درستی از جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =