خانه / علمی / فروش پایان نامه های چند میلیونی در سنندج  

فروش پایان نامه های چند میلیونی در سنندج  

  این روزها بازار فروش پایان نامه و مقاله های علمی داغ تر از همیشه است؛ بازاری که گرمای آن به قیمت سرد شدن انگیزه و امید کسانی تمام می شود که همه ی وقت و دغدغه ی خود را صرف تولید و توسعه ی علم و دانش می کنند.
 

به گزارش خبرنگار زانست ایران؛ امروز در و دیوار شهر سنندج پر است از تبلیغات رنگارنگ و سیاه و سفیدی که مملو از شماره های تلفن و موبایل و آدرس های دقیقی از دفاتر فروش پایان نامه و مقالات علمی است,  اگر تا دیروز برای نوشتن پایان نامه باید چه رنج ها که نمی کشیدی الان با صرف کمترین وقت و هزینه می توانید بهترین پایان نامه را تهیه کنید.
“پروژه تحقیقاتی آماده داریم”, “پایان نامه با انواع موضوع موجود است”,  “تهیه پروژه با کمترین قیمت”؛ اینها از جمله تبلیغاتی است که در برخی از کافی نت ها و سایت های اینترنتی به چشم میخورد, تحقیق های آماده ای که به راحتی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که فقط برای گرفتن نمره انجام میشود و هیچ کاربردی ندارد.
امروز در خیابان، در فضای مجازی، کتابخانه و حتی دانشگاه, به صورت علنی خرید و فروش تحقیق، پایان نامه، مقالات داخلی و حتی بین المللی تبلیغ می شود. کافیست در مرورگرهای اینترنتی واژه “فروش مقاله و پایان نامه” را جستجو نمایید و یا سری به مغازه های تایپ و تکثیر در سطح شهر بزنید تا با چشم خود مشاهده کنید چگونه این به اصطلاح “تحقیق علمی” خرید و فروش و دست به دست می گردد, خرید و فروشی  که به قیمت خدشه دار شدن وجهه ی علمی و زوال علم واقعی در جامعه تمام خواهد شد.
زمانی ورود به دانشگاه مشکل و خروج از آن آسان بود اما امروز به یومن تاسیس انواع و اقسام دانشگاه در تعداد نسبتا زیاد,هم ورود و هم خروج از دانشگاه  آسان شده است و تب تحصیل در میان جوانان افزایش پیدا کرده است و جوانان به راحتی آب خوردن به دانشگاه ها راه پیدا می کنند, دانشگاهم بیشتر به اتوبان شبیه هستند تا دانشگاه, پس دانشجویان برای طی کردن مدارج عالیه نیاز به نوشتن و تهیه پایان نامه دارند  اما در این میان مراکزی فعال شدند که کار برخی دانشجویان را راحت کردند و با دریافت هزینه های زیاد پایان نامه های دانشجویی را به دانشجویان متقاضی تحویل می دهند.
 
هر کار دانشگاهی که داشته باشی را ظرف یک ساعت برایت انجام می دهند, مقاله، تحقیق, پایان نامه،  پروپوزال
در و دیوار  اطراف دانشگاه ها پر شده از، برگه های تبلیغاتی جورواجور  پایان نامه نویسی ، مقاله ISI و پروپوزال که به صورت آشکارا چشم شما را نوازش میدهد.
هر چی می خواهی ! البته هر چیزی قیمت خودش را دارد.
 
در تماس با تعدادی از شماره ها می فهمم که برای دکتر و مهندس شدن نیازی نیست که دود چراغ بخوری ، با یک کم پول میشه هرکاری کرد!!!
وقتی می توان با چندصد هزار تومان یک مقاله جهانی علمی نوشت و به ثبت رساند چرا باید ساعت ها و ماه ها تحقیق کرد و با پژوهش بسیار، مقاله ای جمع و جور کرد و مدت ها به امید انتظار چاپ و انتشار آن نشست؟
در همین ارتباط و برای روشن تر شدن عمق این واقعیت تلخ، در پی تماس تلفنی با یکی از مراکز فروش پایان نامه ها و مقاله های علمی در سطح شهر سنندج متوجه شدم  که در آن موسسه هر نوع پایان نامه و یا مقاله ی علمی در هر رشته تحصیلی و در هر سطح تحصیلی “زیر نظر مجرب ترین اساتید دانشگاه های استان ” بازم بخوانید تعجب نکید   “زیر نظر اساتید مجرب دانشگاه ها” بدون هیچ محدودیتی تهیه می شود, از قیمت سوال می کنم. پاسخ می دهد البته ما شرایط شما را که دانشجو هستید درک میکنیم اما با تخفیف ویژه حدود ۲ میلیون تومان خرج رو دستتان میزاره در ضمن تضمین و اطمینان هم میدهد که این کار توسط کسی که دکترای فلان رشته را دارد و در کار خود بهترین است انجام میشود.
 
 
اما اینکه چرا یک دانشجو به سراغ این مراکز می رود جای سوال دارد و دلیل آن می تواند عدم سخت گیری اساتید، تخصیص وقت كافی اساتید راهنما بر كار دانشجویان و نظارت مستقیم و مستمر بر روی كار آن ها است که در نهایت دانشجو پایان نامه خود را از این مراکز تهیه می کند.
به رغم آنکه هزينه گزافی برای تحصیل آموزش یک فرد از دوره ابتدایی تا مقطع فوق لیسانس و دکتری شده است اما هنگامی که استاد راهنما بواسطه مشغله زیاد حاضر نیست روی پایان نامه دانشجویان خود وقت بگذارد ديگر صرف آن هزینه ها بی معنا مي شود و دانشجو به این نتیجه می رسد که پايان نامه اي که به نگارش درآورده اهميت چنداني ندارد و نتايج حاصله از فرضيه مطرح شده را نبايد به طور جدي پاسخگو باشد لذا ترجيح مي دهد عمرش را تلف نکند و اینطور می شود که در عمل هم شاهد ناکارآمدی این پایان‌نامه‌ها نه تنها در محیط کسب و کار، بلکه در نظام آموزشی نیز هستیم. البته از حق نگذریم دانشجوياني هم هستند که بيشترين وقت و انرژي خود را صرف نگارش پايان نامه هاي خوب مي کنند اما تعداد شان انگشت شمار است.
در واقع ثمره سالها درس خواندن هر دانش آموزی که تحصیل خود را از ۷ سالگی شروع میکند تا پایان دوره فوق لیسانس، چیزی نست جز پایان نامه او. این پایان نامه بایستی عصاره هر آنچه که محصل طی دوران تحصیل خود آموخته است باشد و با دقت هر چه تمامتر مورد ارزیابی قرار بگیرد؛ چرا که هر پایان نامه بعنوان یک سند علمی برای همیشه باقی می ماند و دیگران به مباحث و نتایج آن تکیه می کنند. اما این مسئله در جامعه علمی امروز صورت دیگری به خود گرفته است.؟
در صورتی که کسانی که به عنوان راهنما و مشاور پایان نامه انتخاب می شوند باید بر خط به خط نگارش این کار علمی نظارت داشته باشند ولی متاسفانه در این زمینه برخی از افراد کم کاری کرده و وظایف خود را انجام نمیدهند در واقع هم اساتید و هم دانشجویان در پی دور زدن روندهای علمی هستند و کار انجام پایان نامه را به امری فرمایشی تبدیل کرده اند.
نوشتن این چنینی پایان نامه هایی در جاهایی مثل کافی نت ها ودارالترجمه ها… باعث می شود پایان‌نامه‌هایی که باید در جهت تولید علم در دانشگاه‌ها و تولید ثروت در جامعه به کار گرفته شوند متاسفانه در کتابخانه‌های دانشگاه مشغول خاک خوردن باشند و کمترین توجهی به آنان نشود و یا این‌که آنچنان بی‌محتوا و کپی برداری از سایر پایان‌نامه‌ها باشد که کارآرایی لازم در جهت تولید علم و ثروت را نداشته باشند.
همچنین مشاهده می‌شود این پایان‌نامه‌ها آن چنان دور از نیاز جامعه امروز ایران است که فعالان بخش صنعت هم هیچ رغبتی جهت سرمایه گذاری بر آنان را ندارند؛ زیرا دانشجو نتوانسته در این پایان‌نامه نیاز روز جامعه را در نظر بگیرد و مطابق با آن به تحقیق و پژوهش بپردازد.
 
البته جای تعجب هم نیست که وقتی در همه ده کوره ها دانشگاه درست می کنند
وفتی جوانان از روی ناچاری و بیکاری دانشجو می شوند
وقتی بالای یک میلیون نفر برای کنکور فوق لیسانس ثبت نام می کنند
وقتی ۳۰۰۰ نفر بدون کنکور و مصاحبه و البته استعداد وارد دوره دکترا می شوند
وقتی درآمد یک میوه فروش چند برابر یک استاد دانشگاه است
وقتی فقط با رابطه می توان استاد دانشگاه شد
وقتی که مدرک دانشگاه بدرد …
قروش پایان نامه، مقاله و مدرک شغل می شود.
 
در حالی که دانشگاه های دیگر کشورها بهترین تحقیقات و پژوهش های خود را از میان دانشگاه ها می یابند و براساس آن برنامه های کلان در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و … را طراحی می کنند در ایران معضل خرید و فروش پایان نامه و تزهای دوره دکتری مطرح می شود. پدیده ای خطرناک که آینده و پیشرفت همه جانبه به ویژه علمی و اقتصادی کشور را تهدید می کند .
میل افسارگسیخته به کسب مدارج بالای علمی بدون تلاش در این مسیر، باعث شده است تا بسیاری از افراد تلاش کنند تا از راه های بدون دردسر و زحمت به تهیه ی مقاله و تولیدهای علمی بپردازند.
شاید یکی دیگر از دلایل بروز این پدیده آنست که در کشور ما تقاضا برای انجام مقاله و پایان نامه ارائه می‌شود و نه تولید علم. لذا بخشی از تولیدات ما تنها برای پز دادن و پرستیژ اجتماعی است. به بیان دیگر ما به دنبال تولید دانش کاربردی نیستیم که مشکلات مردم را حل کندو در نتیجه فارغ التحصیلانی راهی بازار اشتغال شوند که درک صحیحی از نوع رشته خود ندارند, نکته دیگر نگاه سطحی به علم و شیوه های غیر استاندارد ارزیابی در ورود به تحصیلات تکمیلی است. که بدون سنجش واقعی مهارت ها، صرفاً براساس مقاله و پایان نامه ای که معلوم نیست نویسنده ی واقعی آن کیست افراد گزینش می گردند.
متاسفانه خرید و فروش پایان نامه یکی از واقعیات موجود در فضای علمی و دانشگاهی کشور است که به طور قطع به مرور زمان فضای علمی کشور را مخدوش میکند پس سیستم آموزشی باید هر چه زودتر درمان شود زیرا با افزایش دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی تنها بر تعداد بیکاران تحصیل کرده می افزاییم و این امر سبب ایجاد بحران می شود
ما مردمی شده ایم که تقلب می کنیم. دانش معامله می کنیم. عنوان می خریم. و خوشحال هم هستیم که مدرکمان را با کمترین وقت و هزینه گرفته ایم.
اما فراموش می کنیم ، در جامعه ای زندگی می کنیم که سایر کالاها و خدمات نیز، به احتمال زیاد توسط کسانی به ما ارائه می شود که دانش خود را از همین میدان، شاید کمی بالاتر یا پایین تر، خریده اند!

شناسه خبر : 20709

این خبر رو هم ببینید

سنندج قرمز کرونایی شد/۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی عنوان شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =