خانه / اجتماعی / فعالیت های عمرانی بدون مطالعه خسارت های زیادی به دنبال دارد

فعالیت های عمرانی بدون مطالعه خسارت های زیادی به دنبال دارد

سنندج– رئیس کمیسیون عمران شورای شهر سنندج گفت:مطالعه نداشتن بیشترین نقص را در اجرا پروژه‌ ها ایجاد می کند واگر پروژه‌ ها بامطالعات درست متخصصان ادامه یابد در رونداجرا بامشکل مواجه نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین زمانی رئیس کمیسیون عمران و عضو شورای شهر سنندج در مراسم افتتاحیه اولین پارکینگ طبقاتی عبدالعلی سنندجی گفت: یکی از گلایه های مردم در شهر سنندج مربوط به پروژه های نیمه تمام عمرانی است که تداوم این پروژه ها موجب هزینه های زیادی خواهد شد.
وی افزود: دولت هم در این راستا در تلاش است که پروژه های نیمه تمام را به بهربرداری برساند که با افتتاح چنین پروژه هایی سیاست های دولت همه محقق خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر سنندج به وضعیت توپوگرافی شهر سنندج اشاره کرد و گفت: کم عرض بودن خیابان های اصلی شهر و وجود اماکن تجاری در این نقاط باعث ایجاد ترافیک های سنگین شهری شده که این وضعیت نارضایتی مردم را به همراه دارد.
زمانی اظهار داشت: اقدامات بسیاری در زمینه رفع مشکلات ترافیکی در سال‌ های گذشته انجام گرفته که  طرح جامع ترافیک از مهم‌ ترین اقداماتی بود که در کشور صورت گرفت و اجرای کامل آن قطعا تاثیر زیادی در کاهش مشکلات ترافیکی در شهرهای مختلف خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به مشخصات پروژه پارکینگ عبدالعلی سنندجی، گفت: این پروژه در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۹۰۰ مترمربع و زیربنای کل ۱۱ هزار ۴۰۰ مترمربع در شش طبقه با سازه بتنی و سقف دال‌ بتنی احداث شده و ظرفیت ۴۳۵ خودرو را دارد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر سنندج افزود: برای احداث این پارکینگ، عملیاتی نظیر ۱۲ هزار متر مکعب خاک‌ برداری، ۷۵۰ تن آرماتور، ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع قالب ‌بندی، ۳ هزار مترمربع نماسازی با ترکیب سنگ و آجر و همچنین ۸۰۰ متر نورپردازی انجام شده که در کل احداث این پارکینگ ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر گرفته است.
عضو شورای شهر سنندج عنوان کرد: مطالعه نداشتن بیشترین نقص را در اجرای برخی پروژه‌ ها ایجاد خواهد کرد و اگر پروژه‌ ها با مطالعات درست متخصصان جلو برود در روند اجرا با مشکل مواجه نخواهد شد.
زمانی خواستار حمایت بیشتر دولت و توجه ویژه بودجه سال ۹۶ به شهرداری ها شد و بیان کرد: انتظار داریم در بودجه سال ۹۶ توجه ویژه‌ ای به تامین اعتبارات پروژه‌های در دست اجرای شهرداری سنندج شود زیرا ۳۰ میلیارد تومان تنها حقوق پرسنل شهرداری سنندج تا پایان سال است و در کنار این نیز شهرداری سنندج بدهی زیادی به پیمانکاران دارد که نیازمند توجه دولت است.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر سنندج از بهره‌ برداری از تونل انقلاب تا پایان سال ‌جاری خبر داد و گفت: این پروژه به لحاظ تامین اعتبار نیازمند توجه ویژه مسوولان است و از استاندار کردستان درخواست کرد شهرداری را در تامین هزینه های مذکور حمایت کند.
در پایان این مراسم از دست اندر کاران و حامیانی که در  اتمام این پروژه شهرداری را حمایت کردند تقدیر و تشکر شد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۵۹۴۹۹ – یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ – ۱۴:۳۴

شناسه خبر : 6507

این خبر رو هم ببینید

جیغ گوشخراش گرانی زیر پوشت شهر

کیسه اش را اول پر کرده است و حالا مدام از اقلام درون آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =