خانه / سیاسی / فلسطین نیازمند سلاح است/ ایران نقش مهمی در رفع نیازها دارد

فلسطین نیازمند سلاح است/ ایران نقش مهمی در رفع نیازها دارد

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنرانی‌های سیاسی تنها حمایت‌های سیاسی را در خصوص غزه در پی دارد گفت: نیاز روشن مردم فلسطین احتیاج به سلاح و نیازهای اولیه است و ایران هم نقش مهمی در رفع نیازهای روشن مردم فلسطین داشته است.
 

 
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه هم اندیشی پیرامون وضعیت فلسطین و حمله علیه غزه گفت: مسئله غزه موضوع مهم و بین المللی بوده و فشارهای زیادی از سوی جهان برای به انحراف کشاندن این جنگ صورت گرفته است.
وی افزود: شاید این سومین جنگ غزه در طی سالهای اخیر باشد و نشان می دهد که رژیم غاصب اسرائیل هر دو سال یکبار به فلسطین حمله کرده و تمام این حملات را به صورت وحشیانه و برخلاف قوانین بین المللی انجام داده است.
رییس مجلس با طرح این سوال که چرا اسرائیل این زمان را برای حمله به فلسطین انتخاب کرده ادامه داد: بحران سازی هایی که طی مدت اخیر برعلیه مسلمانان به وجود آمده این ذهنیت را به وجود آورد که تمام تمرکزمسلمانان درگیر مسائلی مانند سوریه و عراق بوده و توجهی به فلسطین ندارند.
لاریجانی  با بیان اینکه مذاکرات صلحی که آمریکایی‌ها آن را به عنوان آورده دیپلماسی آمریکایی برجسته کردند و روی آن سرمایه‌گذاری کردند عملا به پوچی رسید، افزود: درواقع از درون مساله سازش چیزی حاصل نشد و این شکست دیگری برای اسرائیل و آمریکا بود.
وی افزود: عامل دیگری که در شرایط فعلی و حمله رژیم صهیونیستی موثر بود، این بود که رژیم صهیونیستی در مجموع شرایط داخلی خود احتیاج به یک محور بیرونی داشت و مناقشاتی درون آن‌ها به وجود آمده بود که باید دشمن فرضی درست می‌کردند و حواس‌ها را به آنان متمرکز می‌کردند. این عوامل کمک کرد که رژیم صهیونیستی برای این حجم وسیع عملیات و کشتارهای جمعی وسوسه شود.
رییس مجلس با اشاره به پیام‌های حمله رژیم صهیونیستی به غزه تاکید کرد که درست که حجم تلفات انسانی و مادی غزه بسیار زیاد بوده است و از این جهت مورد نادری در غزه رخ داده است اما در کنار آن حادثه بزرگ‌تری هم اتفاق افتاده و آن نوع مقاومت و تاکتیک‌های مقاومت و شیوه عملی بود که مقاومت در این مبارزه داشت.
لاریجانی گفت: اینکه دسترسی مقاومت به شهرهای زیادی از داخل رژیم صهیونیستی فراهم شده و سلاح‌های نوینی به کار برده شده پیام مهمی را القا کرد که مساله مقاومت یک جریان زنده و روبه‌رشد است و امکان دسترسی آن‌ها به شهرهای رژیم صهیونیستی وجود دارد.
وی افزود: این حادثه باعث شد جهان اسلام علی‌رغم تفرقه‌هایی که دارد تا حدی به یکدیگر نزدیک شوند و حول مساله فلسطین تقرب بیشتری اتفاق بیفتد.
لاریجانی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی به عنوان حامی مردم فلسطین اضافه کرد:‌اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی نشان داد ایران کشوری است که نقش ایجابی موثر برای نجات ملت فلسطین دارد.
وی افزود: شاید سخنرانی‌های سیاسی حمایت ‌های سیاسی را در پی داشته باشد اما نیاز روشن مردم فلسطین این است که آن‌ها احتیاج به سلاح و نیازهای اولیه دارند. ایران هم نقش مهمی در رفع نیازهای روشن مردم فلسطین داشته است.
رییس مجلس با اشاره به مذاکرات روز گذشته در اجلاس تروئیکای بین‌المجالس اسلامی ادامه داد: در این اجلاس برای ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به مردم غزه از طریق هلال‌ احمرها بحث شد و ما امیدواریم از امروز این امکان فراهم باشد و ضمنا مجروحین فلسطینی که امکان مداوا در غزه ندارند به ایران و سایر کشورهایی که توانایی دارند منتقل شوند.
لاریجانی در پایان با اشاره به اعلام روز قدس به عنوان روز عزای عمومی در جهان اسلامی تصریح کرد: روز قدس روز تجلی اراده امت اسلامی است و ان‌شاءالله این پیام را به رژیم صهیونیستی می‌دهد که امت اسلامی ید واحده هستند و در موضوع فلسطین اختلافات را کنار می‌گذارند.

شناسه خبر : 18607

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =