خانه / اجتماعی / فهرست جدید قدرتمندترین افراد دنیا

فهرست جدید قدرتمندترین افراد دنیا

مجله فوربس به روال هرسال فهرستی از قدرتمندترین افراد جهان را بر اساس معیارهای سیاسی و اقتصادی منتشر کرد که در آن، بار دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در صدر فهرست قرار دارد

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ – ۱۰:۲۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشریه انگلیسی فوربس (Forbes) که همه ساله بر اساس معیارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، فهرستی از تاثیرگذارترین افراد جهان را منتشر می کند، بار دیگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را به عنوان قدرتمندترین فرد جهان معرفی کرد.
 
 فوربس درلیست قدرتمندترین های امسال خود نام ۷۳ نفر را آورده است که از این میان نام ۹ زن دیده می شود. با اینکه روس ها قدرتمندترین فرد این لیست را در اختیار دارند، اما آمریکایی‌ها هم در این لیست ۲۳ نماینده دارند و از لحاظ فراوانی  جغرافیایی قدرتمندترین انسان‌ها از نگاه فوربس، در جایگاه اول قرار دارند. این گزارش، نگاهی به قدرتمندترین شخصیت‌های دنیا در گروه‌های مختلف دارد.
 
سیاسی‌ها و اقتدار پوتین
 
رتبه های تک رقمی و ابتدایی فهرست فوربس در اختیار روسای جمهور و رهبران سیاسی کشورهای مختلف است. «ولادیمیر پوتین» با ۶۵ سال سن برای دومین سال پیاپی در جایگاه اول این لیست قرار دارد.
قدرتمند ترین افراد جهان
 
پولدارها، پول به دست ها
 
بعد از رهبران سیاسی  و روسای جمهور نوبت پولدارها و صاحبان فناوری اطلاعات است  که در لیست قرار بگیرند. «ژانت یلن» رئیس بانک مرکزی آمریکا یا «فدرال رزرو» است. یلن ۶۸ ساله اولین زنی است که رئیس بانک مرکزی ایالات متحده شده است و حالا در جایگاه ششم قرار دارد. «ماریو دراگی» 67 ساله رئیس بانک مرکزی اروپا نیز با دو پله اختلاف در جایگاه هشتم قرار دارد.«بیل گیتس»رئیس شرکت مایکروفاست و بنیاد خیریه «گیتس» با ۵۹ سال سن در رده هفتم قدرتمندها قرار دارد.
 
لری پیچ» و «سرگی برین» بنیانگذاران۴۱ و ثروتمند گوگل نیز هر دو در جایگاه نهم قرار گرفتند تا گوگل دو نماینده قدرتمند در این فهرست داشته باشد. «مارک زوکربرگ» 30 ساله موسس فیسبوک نیز در جایگاه  بیست و دوم قرار دارد. « تیم کوک» مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت اپل که بعد از درگذشت «استیو جابز» به این سمت رسید بیست و پنجمین فرد قدرتمند این فهرست است.«واران بافت» 84 ساله سرمایه گذار و بازرگان بزرگ آمریکایی نیز در جایگاه دوازدهم فوربس قرار دارد. «کارلوس اسلیم هلو» و برادران کخ یعنی «چارلز کخ» و«دیوی کخ» نیز دیگر پیرمردان ثروتمند هستند که به ترتیب در جایگاه چهاردم و رتبه مشترک بیست و چهارم قرار دارند.
 
چهره های نام آشنا
 
در میان چهره های قدرتمند لیست فوربس، نام «بان کی مون» رئیس سازمان ملل نیز دیده می شود که رتبه جالب چهلم را دارد تا دوباره قدرت آقای بان کی مون و تاثیرگذاری و نفوذش در میان روسای جمهور کشورهای مختلف زیر سوال رود. دیگر چهره آشنای این لیست «کیم جون اون» سی و یک ساله است که چهل و نهمین فرد پر قدرت جهان در سال ۲۰۱۴ از نگاه فوربس است.
 
اما چهره عجیبی که امسال وارد فهرست فوربس شده « ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش است که با ۴۳ سال سن از نگاه فوربسی ها پنجاه و چهارمین شخصیت قدرتمند جهان است. نکته جالب در این فهرست اختلاف ۱۴ پله ای بان کی مون با البغدادی است. «سپ بلاتر» رئیس ۷۸ ساله فیفا نیز در جایگاه هفتادم این لیست قرار گرفته است تا فوتبالی ها هم نماینده داشته باشند.
 
پیرترین و جوان ترین
 
 اختلاف سنی پیرترین و جوان ترین افراد قدرتمند فهرست فوربس ۶۰ سال است. پیرترین و مسن ترین چهره قدرتمند فوربس،  «ملک عبدالله» پادشاه عربستان سعودی است که با ۹۰ سال سن در رتبه یازدهم فهرست قرار دارد. بعد از ملک عبد الله «لی کاشینگ» سرمایه گذار هنگ کنگی و پولدارترین مرد آسیا است که در بیست و هشتمین فرد قدرتمند از نگاه فوربس است.
 
اما جوان ترین چهره قدرتمنداین لیست، «مارک زوکربرگ» 30 ساله موسس فیس‌بوک است بعد از او «کیم جون اون» رهبر کره شمالی با ۳۱ ساله سن و «سرگی برین» و «لری پیچ» سردمداران گوگل با ۴۱ سال سن هستند.

شناسه خبر : 8277

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =