خانه / اجتماعی / قائم‌مقام کمیته امداد کردستان: ۱۵هزار مددجوی کمیته امداد کردستان از خدمات مشاوره بهره مند شدند

قائم‌مقام کمیته امداد کردستان: ۱۵هزار مددجوی کمیته امداد کردستان از خدمات مشاوره بهره مند شدند

سنندج – قائم‌مقام کمیته امداد کردستان عنوان کرد: این نهاد سال گذشته به بیش از ۱۵ هزار مددجوی خود خدمات مشاوره و راهنمایی ارائه کرده است.

رضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از خدمات فرهنگی این نهاد که باهدف کمک به‌سلامت روان و همچنین جلوگیری و کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی مددجویان تحت حمایت انجام می‌شود، ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی است.
وی با اشاره به اینکه خدمات فرهنگی یکی از خدمات این نهاداست که در کنار خدمات حمایتی به مددجویان و خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌شود، عنوان کرد : ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از خانواده‌های تحت حمایت از طریق این نهاد در سال ۹۵ خدمات مشاوره و راهنمایی دریافت کردند.
وی اظهار داشت: هشت هزار و ۵۰۰ مورد از این خدمات مربوط به مددجویان شهری و ۶ هزار و ۱۱۵ مورد مددجویان روستایی است.
قائم‌مقام کمیته امداد کردستان بیان کرد: خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی انجام‌شده بیشتر در بین زنان سرپرست خانوار، همسران جوان، جوانان در آستانه ازدواج، دانش آموزان و دانشجویان، دختران بازمانده از تحصیل و سالمندان انجام‌شده است.
طاهری گفت: موضوعات این مشاوره‌ها بیشتر در رابطه با موضوعات خانوادگی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشکلات ارتباطی، اعتیاد و ناسازگاری بین اعضاء خانواده و اختلالات خلقی و عاطفی بوده است
وی افزود: در صورت نیاز به درمان، مددجویان به مراکز تخصصی روانشناسی و روان‌پزشکی ارجاع داده خواهند شد

شناسهٔ خبر: ۳۹۴۴۱۵۹ – سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۴:۳۴

شناسه خبر : 6295

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =