قائم مقام سازمان ثبت احوال کشور: ۱۰۰ دستگاه حاکمیتی از اطلاعات جمعیتی ثبت‌احوال استفاده می‌کنند  

قائم مقام سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه حاکمیتی در کشور از اطلاعات ثبت شده در پایگاه جمعیتی ثبت احوال استفاده کرده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
 

فریدون انصاری در آئین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با اشاره به خدمات انجام شده در سازمان ثبت احوال در چند سال اخیر اظهار کرد: سازمان ثبت احوال در چند سال اخیر از یک نظام سنتی به طور کامل خارج شده و وارد نظام الکترونیکی شده است.
وی گفت: بزرگترین دیتاسنتر کشور هم اکنون در اختیار سازمان ثبت احوال کشور است و این سیستم شاید در خاورمیانه هم بی‌نظیر باشد.
قائم مقام رئیس سازمان ثبت احوال کشور  تصریح کرد: در حال حاضر 100 دستگاه حاکمیتی در کشور از اطلاعات ثبت شده در پایگاه جمعیتی ثبت احوال استفاده کرده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
وی گفت: سازمان ثبت احوال کشور به طور میانگین در طول یک سال حدود 30 میلیون مراجع دارد که از این نظر جزو سازمان‌های برتر کشور است.
انصاری به صدور کارت ملی هوشمند اشاره کرد و افزود: با پایان مراحل صدور کارت ملی هوشمند، کشور ما در این زمینه جزو معدود کشورهایی است که روی پای خود ایستاده است.
وی مسئولیت در حکومت اسلامی را امانت الهی دانست و خاطر نشان کرد: انجام وظایف در یک حکومت برای جلب رضای خداوند سبب رشد و تعالی خواهد شد.
قائم مقام رئیس سازمان ثبت احوال کشور به خدمات مدیرکل سابق ثبت احوال کردستان اشاره کرد و گفت: مدیرکل سابق ثبت احوال کردستان فردی مخلص، نجیب، بااخلاق و خوش‌رو بود و در انجام وظایف مدیریتی خود از هیچ تلاشی دریغ نکرد.
وی به عملکرد مطلوب سازمان ثبت احوال در زمان مدیریت خسروی‌زاده اشاره کرد و گفت: سازمان ثبت احوال کشور در این مقطع هیچ نگرانی از بابت ارائه خدمات مطلوب در کردستان نداشت.
انصاری کیفیت آرشیو اسناد در کردستان را بالا توصیف کرد و افزود: کردستان رتبه دوم ثبت وقایع ازدواج در کشور و رتبه سوم ثبت طلاق را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: انتظار سازمان از مدیرکل جدید استان کردستان و سایر مدیران این است که با اعمال نگرش توسعه‌ای و با شناخت قابلیت‌های کلیدی سازمان در انجام وظایف تلاش کنند.
در این مراسم از خدمات عبدالله خسروی زاده تقدیر و محسن آقایی به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال کردستان معرفی شد.
منبع: خبرگزاری تسنیم
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *