قاضی فدرال شهر سیاتل خبر داد؛ جمع آوری مدارک جامع تر برای لغو دستور مهاجرتی جدید ترامپ

پس از اعلام شکایت ۵ ایالت آمریکا از دستور مهاجرتی جدید ترامپ، قاضی فدرال شهر سیاتل اعلام کرد که وکلایِ پیگیر این موضوع برای لغو فرمان رئیس جمهور این کشور، مدارک جامع تری را جمع آوری می کنند.

پایگاه خبری «مترو» اعلام کرد که «جیمز رابرت» یکی از قضات فدرال شهر سیاتل واقع در  ایالت واشنگتن آمریکا که حدود یک ماه پیش با صدور حکمی از اجرای دستور ممنوعیت ورود مهاجران از ۷ کشور مسلمان خودداری کرده بود، امروز از صدور حکم مشابه خود داری کرده است.
وی در این باره اعلام کرد که لازم است وکلای پیگیر این موضوع در راستای لغو دستور مهاجرتی جدید ترامپ، مدارک جامع تری را به دادگاه ارائه کنند.
لازم به ذکر است، واشنگتن پست ۱۲ اسفندماه سال جاری اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سرانجام قانون بازبینی شده محدودیت ورود شهروندان شش کشور اسلامی به خاک آمریکا را امضا کرده است.
به گفته «کلیان کانوی»، مشاور کاخ سفید، بر اساس قانون جدید تمامی آن دسته از شهروندان این کشورها که اقامت دائم آمریکا را در اختیار دارند از دستور منع مهاجرت جدید ترامپ معاف شده اند.
همچنین آن دسته از شهروندانی که ویزای قانونی در دست داشته و به داخل خاک آمریکا وارد شده و یا قصد ورود به خاک این کشور را دارند نیز از محدودیت های اعمال شده معاف شده بودند.
گفتنی است دولت آمریکا پیشتر با هماهنگی های انجام شده با دولت عراق، شهروندان این کشور را به طور کلی از قانون منع ورود به آمریکا معاف کرده بود.
«کانوی» همچنین تاکید کرد که زمان آغاز اجرایی شدن قانون جدید امضا شده توسط ترامپ از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) است.
شایان ذکر است، پس از اینکه ترامپ در ۲۷ ژانویه سال جاری میلادی با صدور دستوری از ممنوعیت سفر اتباع ۷ کشور مسلمان به کشورش خبر داد، دادگاهی در شهر «سیاتل» طی حکمی آن را به صورت موقت لغو کرده بود.
«جیمز رابرت» یکی از قضات فدرال شهر سیاتل ایالت واشنگتن آمریکا طی حکمی، دستور لغو موقت سیاست مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، مبنی بر ممانعت از ورود اتباع هفت کشور مسلمان به خاک آمریکا برای یک بازه زمانی ۹۰ روزه را صادر کرده بود.
دولت ترامپ در پی این اقدام و برای لغو حکم این قاضی، از دادگاه دیگری تقاضای بررسی فوری پرونده مذکور را مطرح نمود؛ لیکن این دادگاه حکم خود را مبنی بر لغو فوریت بررسی اعلام و موضوع را به صورت عادی در دستور کار خود قرار داد.
یک ماه پیش نیز دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه بدوی فدرال را علیه ترامپ مورد تأئید قرار داد تا رئیس جمهور جدید آمریکا پرونده قضائی مربوط به دستور خود را تنها از طریق دادگاه عالی این کشور بتواند مورد پیگیری قرار دهد.
گفتنی است، فقدان نام عربستان در فهرست اتباع کشورهایی که بر اساس دستور اجرائی «دونالد ترامپ» نمی توانند به آمریکا بروند، تردیدهای زیادی را درباره این حکم به وجود آورده است.

شناسهٔ خبر: 3929638 – شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۸

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *