خانه / سیاسی / قطع آب یکی از مناطق کردنشین عراق توسط داعش

قطع آب یکی از مناطق کردنشین عراق توسط داعش

افراد مسلح داعش با بستن جریان آب بر روی منطقه ی کُردنشین مخمور واقع در مناطق مورد مناقشه میان بغداد و اقلیم، شرایط بسیار دشواری را برای ساکنان این منطقه به وجود آوردەاند

بە نقل از پایگاه خبری کُردی زبان خندان: بیش از ١٠ روز است که گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) جریان آب را بر روی ساکنان مخمور قطع کرده است و مردم در شرایط موجود با مشکلات بزرگی روبه رو هستند.
بر اساس این خبر: منابع تامین کنندە  آب مخمور در روستایی بە اسم سلطان عبدالله قرار گرفتە کە هم اکنون مقر اصلی داعش است.
 ابراهیم شیخ الله فرماندار مخمور در دربارە این مسئله گفت: مردم این منطقه برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود در شرایط دشواری به سر می برند که در این راستا برای حل معضل کم آبی در نشست با وزارت منابع طبیعی اقلیم تصمیم بر آن شد که روزانه ۱۴ تانکر آب به منطقه مخمور انتقال داده شود.
منطقه ی کُردنشین مخمور در ۶۵ کیلومتری جنوب غرب اربیل قرار دارد و منطقه ی مذکور یکی از مناطق مورد مناقشه ی میان اربیل و بغداد است که در سال ۱۹۲۷ به ناحیه تبدیل شد و در سال ۱۹۹۶ براساس تصمیمات دولت وقت بعث بە استان نینوا متصل شدە است.
 
سایت کرد نور: منتظر ارسال نظرات شما عزیزان هستیم.(تاریخ تکرار می شود، قطع آب بر روی مردم بیگناه )

شناسه خبر : 18745

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =