خانه / اجتماعی /   قول مساعدت رئیس جمهوری برای پرداخت مستمری به دانش‌آموزان شین‌آبادپیرانشهر

  قول مساعدت رئیس جمهوری برای پرداخت مستمری به دانش‌آموزان شین‌آبادپیرانشهر

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر از قول مساعدت رئیس جمهوری برای پرداخت مستمری دانش آموزان حادثه دیده مدرسه شین آباد پیرانشهر خبر داد.
 

 
” رسول خضری” ظهر روز سه شنبه(۳۱تیرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: جهت اختصاص یافتن مستمری برای دانش آموازن شین آباد مکاتباتی با رئیس جمهور داشتم که با قول مساعدت وی همراه شده است.
وی افزود: رئیس جمهور به وزیر آموزش و پرورش دستور داده اند که این موضوع را بررسی و با توجه به میزان سوختگی دانش آموزان میزان این مستمری را تعیین کننند.
خضری بحث مستمری برای دانش آموزان پیرانشهر را مهم ترین دغدغه این دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان دانست و اظهار داشت: با توجه به سوخته شدن چهره این دانش آموزان بازگشت دوباره آنها به اجتماع سخت است و دولت باید توجه ویژه ای به معیشت این عزیزان داشته باشد.
خضری در ادامه خاطر نشان کرد: در جریان حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر ۲۶ دانش آموز دچار سوختگی شدند که ۱۲دانش اموز با سوختگی ۴۰ درصد از وضعیت مناسبی برخوردار ند وبرای همه این دانش آموز درخواست مستمری شده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت درمانی این ۱۲ دانش آموزش اظهار داشت:علی رغم انجام عمل‌های جراحی بسیار روی دانش آموزان شین‌آبادی باز هم چهره آن‌ها به حالت قبل برنگشته و هر هفته سه نفر از این دانش آموزان دربیمارستان حضرت فاطمه تهران در اتاقهای ویژه ای تحت درمان قرار می گیرد.
به گفته این نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، هزینه درمان این دانش آموزان و ایاب ذهاب، اسکان والدین والدین آنها را دولت بر عهده گرفته است.
چهارشنبه ۱۵آذرسال ۹۱، نقص تجهیزات گرمایش در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد پیرانشهر ۲۶ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات واردە فوت کردندو انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و عدم قبول پیوند قطع شد.

شناسه خبر : 8665

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =