قومیت‌ها؛ فرصتی برای تقویت و تعمیق وحدت اسلامی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با بیان اینکه قومیت‌های مختلف یک فرصت هستند که بسته به کارکرد رسانه‌ها می‌توان از این فرصت در راستای تقویت و تعمیق وحدت بهره گرفت، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های دشمنان در سال ۹۹ در استان کردستان تولید و تراکم نارضایتی در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از ایکنا ،جعفر عبدالملکی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه خبر و خبررسانی ریشه قرآنی دارد، گفت: خبرنگاری یک رسالت، تعهد، مسئولیت بزرگ و خطیر اجتماعی است.

وی با تأکید بر اینکه پیوست سند توسعه، توجه به حوزه اطلاع‌رسانی و خبرنگاران به عنوان اهرم اصلی در این عرصه، است، افزود: خبر، تولید علم و ثروت را همراه خود دارد از این رو هیچ کشور و سیستمی خود را بی‌نیاز از خبررسانی نمی‌دانند.

عبدالملکی استان را تنگه احد انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: در تمام کشورها مرزها می‌توانند هم تهدید و هم فرصت باشند در این راستا باید از مرزی بودن کردستان به عنوان یک فرصت در راستای توسعه استان و کشور بهره ببریم.

وی با بیان اینکه قومیت‌های مختلف یک فرصت هستند که بسته به کارکرد رسانه‌ها می‌توان از این فرصت در راستای تقویت و تعمیق وحدت بهره گرفت، اعلام کرد: یکی از اولویت‌های دشمنان در سال ۹۹ در استان کردستان تولید و تراکم نارضایتی در جامعه است.

عبدالملکی بیان کرد: در تمام دوران ماه‌هایی که به انتخابات منتهی می‌شود، دشمن سعی می‌کند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف نارضایتی را در کشور و استان تراکم بیشتری ببخشد تا مشارکت اجتماعی را در این عرصه حساس و سرنوشت‌ساز به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه افزایش هزینه‌های نظام یکی از اولویت‌های مهم دشمنان است، اعلام کرد: ناامید کردن مردم جزء محورهای اصلی دشمن است، بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به نظام به ویژه نهادهای انقلابی اولویت‌هایی است که دشمنان با جدیت به دنبال آن هستند.

عبدالملکی با اشاره به آیه ۶ سوره حجرات که می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ، اهل ایمان! اگر فاسقی خبری برایتان آورد، خبرش را بررسی و تحقیق کنید تا مبادا از روی ناآگاهی، گروهی را آسیب و گزند رسانید و بر کرده خود پشیمان شوید.» افزود: مراد از این تحقیق همان سواد رسانه‌ای است که همه باید خود را به آن مجهز کنند.

ضرورت توجه به سواد رسانه‌ای

عبدالملکی تأکید کرد: افرادی هستند که به صورت مستمر اخباری تولید می‌کنند تا با این کار نارضایتی مردم را در جامعه افزایش دهند، بر این اساس در استانی که تا این حد مورد هجمه دشمن است، باید خیلی عمیق‌تر سواد رسانه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

وی به برخی وظایف و رسالت‌های اصحاب رسانه در این استان گریزی زد و افزود: حفظ و تقویت وحدت و وفاق ملی، از بین بردن زمینه‌های تفرقه و اختلاف، تلاش در راستای تحقق سند توسعه استان و برجسته کردن جلوه‌های فرهنگی و گردشگری برای مقابله با توطئه دشمنان، طرح مطالبات مردمی به گونه‌ای که مردم احساس کنند قلم خبرنگاران از مسئولان مطالبه گر است و امید بخشی و امید آفرینی در جامعه از مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های امروز اصحاب رسانه است.

عبدالملکی اعلام کرد: دشمن با هر بهانه‌ای سعی دارد فضای دو قطبی بین حاکمیت و مردم ایجاد کند باید در این راستا هجمه و اهداف دشمنان را بشناسیم و براساس آن برنامه‌های مقابله‌ای تعریف کنیم.

وی در پایان یادآور شد: باید با استفاده از یک همگرایی رسانه‌ای زمینه رشد و توسعه ایران اسلامی زیر سایه مقام معظم رهبری را فراهم آوریم.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *