خانه / سیاسی / لزوم اصلاح نگاه امنیتی به سمن‌ها  

لزوم اصلاح نگاه امنیتی به سمن‌ها  

استاندار کردستان با اشاره به اینکه نباید در جامعه به سمن‌ها نگاه امنیتی داشت، گفت: این نوع نگاه باید به نقاطی که تهدید کننده است، معطوف شود.
 

 
عبدالمحمد زاهدی در دیدار با دبیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان کردستان گفت: در یک نظام مردم‌سالار، بدون مشارکت مردم حکمرانی خوب ممکن نیست.
وی با تاکید بر لزوم ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد در جامعه اظهار کرد: هر سمن نماینده بخشی از افکار عمومی است که بر تصمیم‌های دولت و حاکمیت اثرگذار هستند.
استاندار کردستان با اشاره به وجود دیدگاه‌ها در جامعه اظهار کرد: طبق بعضی از این دیدگاه‌ها دستگاه‌های دولتی به سمن‌ها و حتی به شوراهای شهر و روستا به چشم رقیب نگاه می‌کنند.
وی افزود: متاسفانه بخش قابل توجهی از مدیران جامعه تصور می‌کنند،سمن‌ها اختیارات دولت را گرفته و در نتیجه مسئولان به حاشیه رانده می‌شوند که این باور صحیح نیست.
استاندار کردستان یکی از شاخصه‌های جامعه توسعه یافته را افزایش قدرت مردم و کاهش قدرت دولت عنوان کرد و گفت: هر اندازه قوه اجرایی کشور تصدیگری را واگذار کند امکان برنامه‌ریزی بهتر و بیشتری خواهد داشت.
زاهدی با رد این نگاه که واگذاری مسئولیت‌ها قدرت مدیران را کم خواهد کرد، گفت: توانمندی مدیر با مشارکت شهروندان افزایش می‌یابد.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط متقابل بین دولت و مردم تصریح کرد: دولت باید گوینده و شنونده خوبی باشد و از نظرات سایرین بهره ببرد.
استاندار کردستان یکی از اشکالات موجود در جامعه را تفسیرهای دلخواه برخی از قانون دانست و گفت: این رویه صحیح نیست و باید تغییر کند.
زاهدی با اشاره به اینکه نباید در جامعه به سمن‌ها نگاه امنیتی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: این نوع نگاه باید به نقاطی که تهدید کننده است، معطوف شود.
وی مداخله سمن‌ها در امور اجرایی در گام نخست و سپس واگذاری مسئولیت‌ها به نهادها با نظارت دولت در گام دوم را عامل رشد و ارتقای سازمان‌های مردم نهاد و کل جامعه عنوان کرد.
استاندار کردستان در پایان خواستار تدوین مکانیزم ارزشیابی برای سازمان‌های مردم‌نهاد به منظور رتبه‌بندی صحیح آن‌ها شد.
 

شناسه خبر : 19537

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =