لزوم برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز در كردستان/ كوتاهي مسئولان قابل اغماض نيست  

رئيس كل دادگستري كردستان خواستار برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهرهاي مختلف اين استان شد.
 

 
علي اكبر گروسي ظهر امروز در جلسه شوراي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي استان كردستان اظهار داشت: انتظار مي رود كه دستگاه هاي دولتي و در راس آنها دستگاه قضايي استان به صورت قاطع با ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهرهاي كردستان برخورد كنند.
 
وي با بيان اينكه، ساخت وسازهای غیرقانونی تخلف از ضوابط و مقررات و مخالف نظم عمومی است و ضرورت دخالت مدعی العمومی را ایجاب می کند، ادامه داد: برخورد قاطع با سوء استفاده هاي صورت گرفته در اين بخش يك امر لازم و ضروري است و دستگاه قضايي استان بدون هيچ گونه محدوديتي با اين گونه اقدامات غيرقانوني برخورد مي كند.
وي با اشاره به بعضي از سوء استفاده هاي صورت گرفته در خصوص ساخت و سازهاي غيرقانوني به ويژه در شهرستان ديواندره عنوان كرد: کوتاهی مسئولین فعلی و گذشته در امر ساخت و سازهای غیر قانونی قابل اغماض نیست.
رئيس كل دادگستري استان كردستان خواستار تشکیل شورای حفاظت از اراضی و منابع طبیعی در شهرستان دیواندره شد، و افزود: انتظار مي رود كه با تشكيل اين شورا ضمن رفع تصرف هاي صورت گرفته، با سوء استفاده هاي اعمال شده در اين بخش نيز برخورد شود.
وي گفت: جلسات شوراي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي ديواندره باید به صورت هفتگی با همکاری فرماندار به عنوان مدیر عالی دولت در شهرستان و نظارت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان از جنبه توقف جرائم عمومی، حفظ نظم و امنیت عمومی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی تشکیل شود.
گروسي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ساخت و سازهای غیر قانونی در منطقه زور آباد يك و دو شهرستان دیواندره افزود: کوتاهی مسئولین فعلی و گذشته قابل اغماض نیست و چنانچه در هر مقطعی مسئولی کوتاهی كرده باشد باید برابر آنچه قانون پیش بینی کرده برخورد صورت گيرد.
گروسی در پایان ضمن تاكيد بر همكاري و تعامل كليه دستگاه ها و ادارات دولتي استان كردستان در راستاي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي اظهار داشت: انتظار مي رود كه سازمان بازرسی استان علت ساخت و سازهای غیر قانونی در مناطق ذکر شده را بررسی كند تا مشخص شود به چه عنوان و چه علتی در منظر مردم این همه ساخت و ساز غیر قانونی صورت گرفته است.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *