خانه / اقتصادی / لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های کردستان برای سرمایه‌گذاری در استان

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های کردستان برای سرمایه‌گذاری در استان

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: استفاده از ظرفیت‌های استان منجر به ایجاد اشتغال، رفع مشکل بیکاری و ارتقای سطح درآمدی مردم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی بعد از ظهر امروز در دیدار با سرپرست کمیته امداد کشور، اظهار داشت: خدمت به محرومان لذتی متفاوت از سایر لذت‌‌ها دارد و امام راحل بر این مورد تاکیدات فراوانی داشته‌اند.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، کردستان دو مشکل سرمایه‌گذاری و اشتغال دارد که رهبر معظم انقلاب هم در سفر به این استان، به این دو مورد اشاره و بر تلاش در راستای رفع آنها تاکید کردند.
وی خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی در زمینه سرمایه‌گذاری اعم از پتروشیمی، طلا و موارد دیگر شده است اما بازه زمانی بهره‌برداری از آنها شاید طولانی باشد که تنها نیاز استان در این مقطع استفاده از ظرفیت‌های خدادادی استان برای ایجاد طرح‌های تولیدی کوچک و زودبازده است که کمیته امداد و مجموعه‌های دیگر می‌توانند به این مسئله ورود کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: استان کردستان در زمینه گیاهان دارویی ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد که به بنیاد برکت هم پیشنهاد کرده‌ام که در این بخش سرمایه‌گذاری داشته باشند که جدای از درآمدزایی بالا، منجر به ایجاد اشتغال در کردستان خواهد شد.
وی همچنین پرورش ماهیان سردآبی و تولید توت‌فرنگی را یکی دیگر از ظرفیت‌های تولید استان کردستان برشمرد که سرمایه‌گذاری در این بخش و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی، اشتغالزایی و اقتصاد استان را رونق می‌بخشد.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی راهکار ارتقای سطح تولید، اشتغال و درآمد استان را ایجاد طرح‌های کوچک و درگیر کردن خانواده‌ها با این طرح‌ها خواند و گفت: ایجاد چنین طرح‌های بسیاری از مشکلات تولیدی و اقتصادی استان را برطرف می‌کند.
وی تصریح کرد: مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ اقتصادی کشور باید به مردم کردستان در زمینه ایجاد طرح‌های کوچک کمک نمایند چرا که این انگیزه در کردستان وجود دارد و با کمک این مجموعه‌ها می‌توان شغل‌های زیادی در این استان ایجاد کرد.
 نماینده مقام معظم رهبری در منطقه کردستان خاطرنشان کرد: کارگاه‌های کوچک پایدار می‌مانند اما گاهی اوقات ورشکستگی و عدم مدیریت منجر به تعطیلی کارخانه‌های بزرگ و در نهایت افزایش بیکاران خواهد شد گرچه در کردستان نیاز است که کارخانه‌های بزرگ اقتصادی هم ایجاد شود.
وی در ادامه خواستار ساماندهی موسسات خیریه در کشور مخصوصا استان کردستان شد و گفت: در صورتی که این موسسات متولی واحدی داشته باشند، می‌توان از طریق آنها بسیاری از خانوارهای محروم را زیرپوشش قرار داد.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی همچنین به بحث زکات اشاره کرد و با عنوان این مطلب که مردم کردستان سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده‌اند، گفت: این مهم به دلیل اعتمادی است که در بین مردم استان ایجاد شده است که زکات‌های پرداختی آنان در خود منطقه هزینه می‌شود که معادل تشویقی زکات هم در کردستان بیشتر از سایر نقاط جذب و هزینه می‌شود.
وی همچنین گفت: مدیرکل و مجموعه کمیته امداد کردستان موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند که باید از بستر این موفقیت برای کمک بیشتر به نیازمندان استفاده کرد گرچه تاکنون هم انجام شده است.
وی در پایان سخنان خود، بر توجه به کارهای فرهنگی بیشتر و تغذیه فرهنگ دینی خانوارهای مددجو تاکید کرد.

شناسه خبر : 1539

این خبر رو هم ببینید

صف ها همه برای نان است/ هیوا محمدپور

مردم در صف ها تکه نانی را جستجو می کنند تا در این وضعیت بد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =